Jaguar Land Rover o navázání nových partnerství

Jaguar Land Rover navazuje nové spolupráce se společnostmi za účelem lepších automobilových technologií

Jaguar Land Rover (JLR), britská společnost, pozvala začínající společnosti z celého Spojeného království, aby se připojily k jejímu novému „Open Innovation Hub“. Zaměřuje se na integraci automobilové technologie nové generace do svých budoucích vozů.

Automobilka říká, že chce budovat novou spolupráci se start-upy, které se rozšiřujícími podniky a „stejně smýšlejícími“ externími firmami za účelem vývoje upgradů v oblastech elektrifikace, konektivity, digitálních služeb, metaverze a dalších.

Hub se vytvořil ve spolupráci s investiční společností Plug and Play. Jaguar Land Rover také vytvořil dvě podobná nastavení s brazilskými firmami Cubo Itau a Firjan. Tyto firmy poskytnou přístup do latinskoamerické start-up sféry.

Cíl Jaguar Land Rover

Cílem JLR je využívat centra k vytváření nových pracovních míst a příležitostí s přístupem ke „globálnímu ekosystému“ potenciálních partnerů. To firmě umožní testovat nové technologie a obchodní modely. Aktivity začnou v blízkosti sídla Jaguar Land Rover v Coventry v Anglii.

Tento nejnovější krok společnosti JLR přichází jako součást její nedávno oznámené strategie Reimagine. V jejím rámci se plánuje stát „tvůrcem světově nejžádanějších, luxusních vozů pro nejnáročnější zákazníky“. Snaha se týká také dosažení svého cíle proměnit Jaguar na značku pouze s elektrickým pohonem od roku 2025 a rozšířit svou nabídku EV na značku Land Rover.

„Program Open Innovation ve spolupráci s inovátory a odborníky v tomto odvětví pomůže podniku identifikovat digitální služby, produkty, nástroje a procesy, aby dosáhl svého cíle čisté nuly do roku 2039. Zároveň vytvoří nové hodnotové řetězce pro podnik,“ řekla firma.

Spolupráce

JLR již spolupracuje s řadou známých značek. Včetně amerického softwarového gigantu Nvidia, který pomůže zavést zvýšenou konektivitu a pokročilé funkce autonomního řízení do všech vozů uvedených na trh od roku 2025.

JLR se spojila se softwarovou americkou firmou Nvidia, která zajistí lepší funkce autonomního řízení vozidel.
Nvidia

Kromě toho probíhají jednání s čínským dodavatelem baterií Envision AESC. Firma může ve Velké Británii vytvořit nové gigatovárny na výrobu baterií. Baterie by pak sloužily k napájení článků pro elektrické modely Range Rover a Land Rover.

François Dossa, výkonný ředitel automobilky pro strategii a udržitelnost, řekl: „Spuštěním platformy Open Innovation se Jaguar Land Rover dívá na celý ekosystém mobility a udržitelnosti, aby nabídl bezkonkurenční zákaznickou zkušenost a utvářel budoucnost našeho odvětví a dláždil cestu do budoucnosti.“

„Prozkoumáme vše od baterií druhé životnosti a cirkulární ekonomiky až po nové fintech, insurtech a digitální služby. To vše v souladu s Jaguar Land Rover jako hrdými tvůrci moderního luxusu.

zdroje: autocar, Vapol