Genesis X Speedium Coupe – dvoudveřový elektromobil

Koncept prezentovaný v New Yorku navazuje na loňský exponát, od něhož se odlišuje siluetou či disky kol. Rozdílná je kromě toho i přední maska lemovaná diodovými linkami propojujícími světla. Naznačuje elektrický pohon, stejně jako absence výfukových koncovek. Genesis X Speedium Coupe má být předobrazem budoucích modelů korejské značky.

Od založení samostatné divize Genesis koncern Hyundai intenzivně pracuje na budování jejího image. Součástí této snahy jsou také různé koncepty, které naznačují možné budoucí směřování značky. Momentálně evidentně zvažuje přípravu honosného kupé. Loni to nastínila studie s jednoduchým označením X, nyní v New Yorku debutoval odvozený exponát nesoucí přívlastek Speedium Coupe.

Navzdory tomuto označení nelze novinku od Genesis označit za klasické kupé, na rozdíl od loňského vozu. Střešní linie je totiž natažena až po konec karoserie. Spíše by se tedy hodil termín „shooting brake“, který již několik automobilek oficiálně používají. Silueta není jediným rozdílem oproti původnímu konceptu X.

Genesis X Speedium Coupe má specifické disky kol, zpod kterých vykukují žlutozelené brzdové třmeny. Vzadu zaujme výrazným integrovaným spoilerem, difuzorem a absencí výfukových koncovek. Ta naznačuje elektrický pohon, což potvrzuje pevná výplň přední masky lemované diodovými linkami propojujícími přední světla.

O technické stránce jsme se nedozvěděli nic, korejská automobilka si pro sebe nechala také vzhled interiéru. Nejdůležitější byla v tomto případě designová stránka. Speedium Coupe je odvážná vize dvoudveřového elektromobilu, která má naznačovat vzhled všech budoucích bateriových modelů značky Genesis. Ta plánuje v roce 2030 kompletně přejít na elektrický pohon. Není vyloučeno, že jedním z členů jejího chystaného portfolia bude originální kupé.

Zdroje: TopSpeed, TowPoint