Vauxhall Mokka Electric s dojezdem 405 km

Vauxhall nejenže změnil název svého modelu Mokka-e na Mokka Electric, ale také poskytl malému SUV novou pohonnou jednotku

Vauxhall nejenže změnil název svého modelu Mokka-e na Mokka Electric, ale také poskytl malému SUV novou pohonnou jednotku. Tato jednotka také zvyšuje dojezd a přidává další výkon. Upravený model Mokka Electric se začne prodávat v březnu letošního roku a první dodávky jsou naplánované o chvíli později.

Vauxhall Mokka Electric

Téměř každý mainstreamový výrobce má v segmentu plně elektrických crossoverů svůj vůz. Nabídka sesterských značek Vauxhallu v rámci skupiny Stellantis zahrnuje Citroën e-C4 a Peugeot e-2008. Oba modely se však nedokážou vyrovnat modelu Mokka Electric s prodlouženým dojezdem 405 km.

Nabídka sesterských značek Vauxhallu v rámci skupiny Stellantis zahrnuje Citroen e-C4 a Peugeot e-2008. Oba modely se však nedokážou vyrovnat modelu Mokka Electric s prodlouženým dojezdem 405 km
Vauxhall Mokka Electric

Připravovaný model Jeep Avenger začne používat stejnou baterii jako Mokka a nabídne o 3,2 km delší dojezd.

Vylepšená baterie

Samotná baterie má nyní kapacitu 54 kWh a nahrazuje starý 50kWh akumulátor. Tato dodatečná kapacita umožňuje ujet o 69 km více než u starého vozu. Dále je vůz vybavený výkonnějším elektromotorem.

Motor pohání přední kola a dosahuje výkonu 154 koní a točivého momentu 260 Nm. Je účinnější, což přispívá k lepšímu dojezdu. Dále přináší zvýšení výkonu o 20 koní, díky čemuž Mokka Electric dosáhne zrychlení z 0-100 km/h za méně než 10 sekund. Stejně jako dříve dosáhne elektrická Mokka elektronicky omezené maximální rychlosti 149,6 km/h.

Specifikace baterie a motoru modelu Mokka Electric jsou velmi podobné jako u nedávno oznámené Astry Electric
Vauxhall Mokka Electric má delší dojezd

Specifikace baterie a motoru modelu Mokka Electric jsou velmi podobné jako u nedávno oznámené Astry Electric. Nicméně má o 10 Nm nižší točivý moment než její stájový kolega hatchback. Zatímco Astra však stojí na platformě EMP2 od mateřské společnosti Stellantis, Mokka je postavená na menší architektuře e-CMP.

Nabíjení modelu Mokka Electric

Stejně jako Astra podporuje Mokka Electric 100kW rychlonabíjení stejnosměrným proudem. Takové nabíjení umožňuje doplnit energii z 0 na 80 % za půl hodiny. Standardem je také 11kW palubní nabíječka.

Navzdory většímu akumulátoru Vauxhall tvrdí, že prostor v kabině Mokka Electric není nijak omezený a objem zavazadlového prostoru 310 l se nezměnil.

Co přinese budoucnost?

Ostatní modely skupiny Stellantis, včetně Citroënu e-C4 a Peugeotu e-2008, využívají stejný základ jako Mokka. Takže se pravděpodobně časem dočkáme rozšíření nové technologie pohonu i na příbuzné modely. Očekáváme, že při zahájení prodeje nového modelu Mokka Electric v letošním roce dojde k mírnému navýšení ceny oproti odcházejícímu vozu, která činí 989 tis. korun.

Zdroje: autoexpress, Top-Nosiče