Jaguar F-Type 75 – odhalení speciální edice

Britská automobilka Jaguar se rozhodla ukončit svou řadu F-Type se speciální edicí automobilu s označením 75

Britská automobilka Jaguar se rozhodla ukončit svou řadu F-Type se speciální edicí modelu s označením 75.

Jaguar F-Type 75

Jaguar se připravuje na plně elektrický provoz od roku 2025 a jeho sportovnímu vozu F-Type zbývá pouhý rok, než uvolní místo pro novou řadu luxusních modelů EV. Britská firma Jaguar nyní odhalila svou poslední aktualizaci vozu srolovaného do vlajkového modelu s názvem F-Type 75.

Varianty F-Type 75, navržené jako pocta 75 letům výroby sportovních vozů Jaguar, dostávají na zakázku leskle černá 20 palců široká kola, zelený lak Giola, označení „75“, výkonná sedadla a začerněné označení „R“ na nejvyšší model R.

Výkon F-Type 75

F-Type 75 a výkonnější edice F-Type R 75 se drží stávajícího 5,0l přeplňovaného motoru V8 Jaguar s výkonem 444 koní a 567 koní. Model s nižším výkonem lze mít buď s pohonem všech kol, nebo s pohonem zadních kol. Přičemž obě varianty nabízejí zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy a maximální rychlost 177 km/h. Výkonnější F-Type R 75 má pohon pouze všech kol a dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 299 km/h.

Každý model F-Type se dodává s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Model F-Type R 75 může být volitelně vybavený karbon-keramickými brzdami Jaguar s kotouči o průměru 398 mm vpředu a 380 mm vzadu. Šestipístkové třmeny vpředu a čtyřpístkové třmeny vzadu jsou lakované ve žluté barvě.

Pod hliníkovou karoserií najdete dvojité lichoběžníkové přední a zadní zavěšení, vektorování točivého momentu a elektronický zadní diferenciál. U modelů 75 je standardem také plynule měnitelné tlumení.

Cena

F-Type 75 lze specifikovat v provedení kupé nebo kabriolet. Kupé s pohonem zadních kol začíná na 2,18 milionů korun a nabídku završuje kabriolet F-Type R 75 AWD za 3 miliony korun. Jaguar říká, že první dodávky zákazníkům by měly začít od ledna 2023.

Zdroje: autoexpress, TopVozíky