MG4 se odhaluje jako MG Mulan

Čínský výrobce automobilů MG Motor přichází s elektrickým hatchbackem MG4. Chlubit se může velkou panoramatickou střechou

Nový čínský model MG4 je plně elektrický rodinný hatchback.

Čínská automobilka MG letos rozšiřuje svou plně elektrickou řadu o nový MG4. V Číně model odhalili jako Mulan mateřskou společností MG SAIC. Navíc očekáváme, že evropská verze by mohla vypadat téměř identicky.

Značka již dříve uvedla, že MG4 se představí ve Velké Británii koncem roku 2022. Obrázky sourozence Mulan potvrzují, že to má být větší rodinný hatchback než supermini MG3 značky.

MG již uvedlo, že MG4 má délku 4,3 metru. Čímž se stane konkurentem rodinným hatchbackům, jako Volkswagen Golf. A vzhledem k plně elektrickému pohonu se MG4 stane soupeřem pro vozy, jako Citroen e-C4, připravovaný Peugeot e-308 a Volkswagen ID.3.

MG4 Mulan

Tyto nejnovější obrázky ukazují design, který kontrastuje se vzhledem jiných MG s velkou mřížkou. Místo toho má typičtější prvky designu EV, takže vpředu jsou jen nějaké otvory pro chlazení. Tenké LED světlomety a ostré záhyby na kapotě dodávají MG4 agresivní tvář a mezera uprostřed spodní části nárazníku připomíná vzhled konceptu MG Cyberster.

Boční prahy s masivním černým plastovým obložením pomáhají skrýt zvýšený postoj. Zvýšený postoj je spíše v souladu s Renault Mégane E-Tech Electric a Volkswagen ID.3 než s nižším, konvenčnějším rodinným hatchbackem, jako s připravovaným Peugeotem e-308. MG vynechalo digitální vnější zrcátka z MG4 (funkce, kterou jsme viděli u prémiových elektromobilů), ale má obrovskou panoramatickou střechu.

Kolem dveří zavazadlového prostoru táhne nová lišta zadních LED světel v plné šířce
MG4 Mulan

Vzadu se mezitím kolem dveří zavazadlového prostoru táhne nová lišta zadních světel LED v plné šířce, která je podobná designu použitému u modelu Kia EV6. K dispozici je také velký střešní spoiler, který je uprostřed rozdělený.

Pod kapotou

MG Mulan se opírá o čistě elektrickou architekturu SAIC Nebula a ta se objeví i v MG4. To znamená, že se může chlubit pohonem zadních kol, stejně jako Cupra Born a sesterský vůz Volkswagen ID.3.

Nejednotný přístup MG k technologii baterií v portfoliu elektrických vozidel ztěžuje určení toho, co má pohánět MG4. Zatím neznáme žádné technické specifikace, které se týkají velikosti baterie. Ale vzhledem k rozměrům MG4 jsme mohli vidět podobnou technologii baterie a elektromotoru jako ZS EV MG.

MG právě poskytlo ZS EV velkou aktualizaci, včetně nových baterií. Objevuje se tak čerstvá verze vozu s dlouhým dojezdem využívající 73kWh baterii. Ta je schopná urazit 439 km na jedno nabití, podle certifikace WLTP.

Pro Mulan vývojáři navrhli čas z 0-100 km/h za čtyři sekundy. Avšak očekáváme, že zrychlení MG4 má být výrazně pomalejší, aby se maximalizoval dojezd baterie. Vozy nabízí dvě různé velikosti baterie pro každé auto.

Verze ZS se standardní baterií využívá sadu 51 kWh pro dojezd 318 km. I když v menším MG4 s nižším jezdcem by to pravděpodobně dokázalo dostat vůz za hranici 321 km.

Nad MG4 má v sestavě firmy být kombi MG5, nedávno modernizované o novou 57,7 kWh (použitelnou) baterii pro dojezd 402 km v kombinaci s technologií rychlého nabíjení o výkonu 100 kW.

Vzhledem k zaměření MG na cenovou dostupnost očekáváme, že se vůz pohybuje v levnějších vodách než jeho konkurenti. Pokud má MG4 sedět pod ZS z hlediska nákladů, počáteční cena kolem 750 tis. Kč za potenciální verzi se standardní baterií se zdá být celkem pravděpodobná.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky