Jaguar XE a XF 300 Sport

Britská automobilka přichází na trh s elektrickými modely XE 300 a XF 300 Sport

Jaguar XE a XF dostanou standardní AWD a mild-hybridní technologii.

Stále je těžké uvěřit, že za tři roky se už nevyrobí žádné další Jaguary se spalovacími motory. Nicméně britská značka, kterou vlastní Tata Motors, to dala jasně najevo. Od roku 2025 už žádná auta ICE.

Dokud se tak nestane, stávající modely jsou elektrifikované ke snížení emisí a spotřeby paliva. Krátce poté, co F-Pace dostal mild-hybridní nastavení s verzí Sport, sedany XE a XF nyní dostávají stejné zacházení.

Modely XE a XF, které stále vypadají stylově, přestože jsou tu nějakou dobu, získávají v Evropě verzi 300 Sport. Můžete tak mít větší ze dvou sedanů stejně jako praktičtější kombi Sportbrake.

Motor vozů XE a XF

Srdcem těchto tří vozidel je přeplňovaný benzinový motor o objemu 2,0 litru z rodiny Ingenium s výkonem 300 koní. Pokud dáváte přednost výkonu v koňských silách, čtyřválec zvládne 296 koní. Co se týče točivého momentu, mild-hybridní motor zvládne 400 Nm.

Vyberte si model XE 300 Sport a zažijete zrychlení z 0 na 96 km/h za 5,6 sekundy a na 100 km/h za 5,9 sekundy. Je pochopitelné, že XF 300 Sport potřebuje dvě desetiny sekundy navíc, protože je větší, a tedy i těžší než kompaktní sedan. Oba modely jsou omezeny na 250 km/h a posílají výkon do systému pohonu všech kol prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

Vozy přichází ve dvou špičkových barvách a to v Carpathian Grey a Silicon Silver
Jaguar XF 300 Sport

Jaguar prodává vozy 300 Sport s 20 palcovými koly s různým designem a povrchovou úpravou v závislosti na modelu. XE a XF lze mít s několika pevnými a metalickými laky karoserie. Včetně dvou špičkových barev nazvaných Carpathian Grey a Silicon Silver. V interiéru XE jsou hliníkové dýhy Monogram, zatímco XF má jasan Satin Charcoal Ash. Oba mají kovovou povrchovou úpravu pro pedály a pádla řazení.

Interiér a cena modelů

Stejně jako všechny ostatní Jaguary i XE a XF 300 Sport získávají integraci hlasového ovládání Amazon Alexa s laskavým svolením informačního a zábavního systému Pivi Pro. Stávající majitelé vozů, které mají vybavení s tímto infotainment systémem, můžou obdržet bezdrátovou aktualizaci. Ta přináší podporu Amazon Alexa.

Ve Spojeném království Jaguar požaduje za XE 42 345 GBP (1 230 000Kč), následuje 47 730 GBP(1 400 000 Kč) XF Sedan a 49 005 GBP (1 430 000 Kč) XF Sportbrake. Za příplatek se dají sedany vybavit posuvnou panoramatickou střechou, zatímco kombi dostane pevnou panoramatickou střechu.

Zdroje: motor1, Vapol