Honda Civic Hybrid potvrzený pro USA

V tiskové zprávě se objevila krátká zmínka o modelu Honda Civic Hybrid. Automobilka jej v USA představí v roce 2024 jako sedan a hatchback

Honda poskytla náhled na produktovou kadenci automobilky a zdůraznila, co bychom měli od značky očekávat v nadcházejícím roce. V tiskové zprávě se objevila krátká zmínka o modelu Honda Civic Hybrid. Automobilka jej v USA představí v roce 2024 a model nabídne v karosářských verzích sedan a hatchback.

Honda Civic Hybrid

Příchod modelu je součástí snahy společnosti o zvýšení prodejů hybridů v zemi. Honda chce zvýšit podíl hybridních vozů CR-V a Accord v prodeji na 50 %, což automobilka považuje „za důležitý krok k přemostění zákazníků k plně elektrifikovaným vozidlům při současném snížení emisí skleníkových plynů“.

Automobilka odhalila Civic Hybrid hatchback pro evropský trh v březnu a verze sedan měla premiéru o několik dní později v Thajsku
Honda Civic Hybrid se objeví ve formě sedanu a hatchbacku

Automobilka odhalila Civic Hybrid hatchback pro evropský trh v březnu a verze sedan měla premiéru o několik dní později v Thajsku. Pohon modelu e:HEV zajišťuje nově vyvinutý motor o objemu 2,0 litru s Atkinsonovým cyklem a dva kompaktní elektromotory. Systém čerpá kombinovaný výkon 181 koní a točivý moment 315 Nm, který Honda spojuje s nepříliš sportovní převodovkou e-CVT.

Nový Accord Hybrid je vybavený podobným pohonným ústrojím, které kombinuje motor o objemu 2,0 litru s dvoumotorovým elektrickým systémem. Tato konfigurace však dosahuje vyššího výkonu 204 koní a točivého momentu 247 Nm, což je více než u Civicu Si (200 koní a točivý moment 192 Nm). O pohonné jednotce modelu Civic Hybrid toho zatím automobilka mnoho neprozradila. Mluvčí sdělila, že se tyto informace dozvíme později.

Interiér a prodej modelu

Vizuálně by měl Civic Hybrid určený pro USA vypadat podobně jako zbytek současné modelové řady. Model e:HEV debutoval v Evropě s 9,0 palců širokou obrazovkou infotainmentu a 10,2 palců širokým digitálním přístrojovým štítem, který by měl být standardem i v americké variantě.

Model e:HEV debutoval v Evropě s 9,0 palců širokou obrazovkou infotainmentu a 10,2 palců širokým digitálním přístrojovým štítem, který by měl být standardem i v americké variantě
Interiér modelu Civic Hybrid

Honda neuvedla, kdy se o modelu Civic Hybrid dozvíme více. Avšak jeho debut by měl proběhnout ještě letos a do prodeje by se měl dostat v modelovém roce 2024. Ještě letos se také dočkáme toho, že Honda představí robustní variantu Ridgeline TrailSport pro rok 2024. Očekávejte, že vůz dostane vizuální aktualizaci, zvýší se jeho schopnosti a dojde k dalším vylepšením pick-upu pro jízdu v terénu.

Zdroje: motor1, Vapol