Toyota Crown Crossover Landscape je do terénu jako stvořená

Když už jste si mysleli, že model Toyota Crown už nemůže překvapit, přichází verze do terénu Landscape. Cílí na lidi, kteří milují přírodu

Když už jste si mysleli, že model Toyota Crown už nemůže být divnější, přichází terénní varianta s označením Landscape („krajina“). Jde o název nové speciální edice pro japonský trh, kde se tento model prodává jako Crown Crossover.

Terénní varianta Landscape cílí na lidi, kteří milují přírodu. Je o pár centimetrů vyšší, aby lépe zvládala drsnější terén.

Toyota Crown Crossover Landscape – výbava

Francouzská značka Toyota vybavuje terénní model Crown Crossover Landscape 18palcovými dvoubarevnými koly. Kola značka obula do terénních pneumatik o rozměru 245/60 R18. Nad koly vozu najdeme dokonce kontrastní červené blatníky.

stojí v zemi vycházejícího slunce přibližně 45 300 dolarů.
Toyotu Crown Crossover Landscape si můžete zakoupit v Japonsku

Přídavné obklady kolem podběhů kol mají matnou povrchovou úpravu. Automobilka Toyota se nechala slyšet, že tyto blatníky nad koly jsou ručně lakované. Další vylepšení se nachází vzadu, kde najdeme tažné zařízení pro přepravu nákladu s hmotností až 750 kg.

Limitovaná verze v barvě Urban Khaki s černými akcenty

Limitovanou verzi Crown Crossover Landscape dostanete v barvě Urban Khaki s černými akcenty. Dále terénní model Landscape dostal zadní mlhové světlo, které se nachází vedle registrační značky. Pro větší praktičnost je střešní nosič volitelný a lze jej instalovat rovnou u prodejce vozu. Nebo až sami doma – jak chcete.

Uvnitř Toyota propůjčuje Crown Crossover Landscape lesklé černé obložení spolu s laserovým gravírováním názvu modelu na palubní desce na straně spolujezdce
Palubní deska uvnitř terénní varianty modelu Crown

Uvnitř Toyota propůjčuje Crown Crossover Landscape lesklé černé obložení spolu s laserovým gravírováním názvu modelu na palubní desce na straně spolujezdce.

Co najdete pod kapotou a kolik terénní model stojí?

Zvednutý sedan, který je k dispozici výhradně s pohonem všech kol a 2,4litrovou hybridní pohonnou jednotkou, stojí v zemi vycházejícího slunce přibližně 45 300 dolarů. Při dnešním kurzu se tedy cena pohybuje okolo 1 060 000 Kč.

Model Toyota Crown Crossover Landscape je jedním ze čtyř vozů Toyoty s označením Crown uváděných na domácí trh. Dále se jedná o menší crossover Crown Sport, větší kombi Crown (což je vlastně SUV, které se do USA dostane jako Crown Signia) a tradiční sedan Crown.

Zdroje: motor1, Vapol