Baterie Electriq Power porazí teplo záložním napájením

Electriq Power, poskytovatel domácí baterie PowerPod 2, uvedl, že jeho baterie může poskytovat záložní energii během výpadků

Electriq Power, poskytovatel domácí baterie PowerPod 2, uvedl, že jeho baterie může poskytovat záložní energii během výpadků. Ale také může poskytovat inteligentní cykly nabíjení a vybíjení, které izolují majitele domů od drahých poplatků. Domácí úložiště rovněž zmírňuje tlak na síť, díky čemuž je spolehlivější a ceny stabilnější pro okolní komunitu.

Domácí baterie spárovaná se solárními panely na střeše může kromě jiných výhod poskytovat záložní energii během průběžných výpadků proudu. Dále může posouvat plány spotřeby energie, aby se zabránilo nabíjení ve špičce.

Ve Spojených státech, a zejména v Texasu, kde se síťová infrastruktura stává stále nespolehlivější, se Američané snaží porazit horko, protože špičkové teploty vedou ke špičce poptávky po energii a plánovaným průběžným výpadkům v energetické síti. Současně se zvyšují ceny energií, zejména v době špičky, takže letošní léto je pro mnohé nákladné a nepohodlné.

Baterie Electric Power

Lithiová fero-fosfátová baterie Electriq Power s označením PowerPod 2 se dodává v několika různých formátech, z nichž každý má nepřetržitý střídavý výkon 7,6 kW a okamžitý výkon 9,12 kW. Baterie má konfigurace použitelné kapacity 10, 15 a 20 kWh. Dokáže přepínat mezi záložním napájením, dobou používání a provozními režimy s vlastním napájením a má maximální DC účinnost 97,6 %.

Baterie jsou často umístěné v garáži nebo na chladném tmavém místě na vnější straně domu. PowerPod 2 je určený pro venkovní použití s ​​certifikací NEMA 3R. Má také certifikaci UL9540 a UL9540A. Může pracovat mezi -15°C až 55°C a v maximální výšce téměř 3 000 metrů. Bateriová jednotka má rozměry 27,5 cm x 50 cm x 9 cm, zatímco doprovodný měnič má rozměry 18 cm x 33,7 cm x 7 cm. Na oba komponenty se vztahuje záruka 10 let od společnosti Electriq Power.

Stabilní elektrická energie

„Trvalý boj Portorika se stabilní elektřinou dělá z ostrova ideální místo pro domácí úložiště a solární energii,“ řekl Frank Magnotti, generální ředitel společnosti Electriq Power. „Díky Barrio Eléctrico mají domácnosti na ostrově větší příležitosti k nezávislé výrobě elektřiny.“

Potřeba distribuovaných zdrojů energie a záložní energie rezonuje také v kontinentálních USA. Zprávy o spolehlivosti sítě varovaly před letními výpadky na Středozápadě, v Kalifornii a Texasu. Zejména proto, že rozsáhlé sucho na západě omezuje výrobu vodní energie a přetrvává nesoulad mezi nabídkou a špičkovou poptávkou.

Zdroje: pv-magazine, Towpoint