Ford GT LM Edition – speciální edice na zakázku

Výroba druhé generace Fordu GT se blíží ke konci s novou speciální edicí LM Edition, postavenou na poctu vítězství Fordu v Le Mans v roce 2016

Výroba druhé generace Fordu GT se blíží ke konci s novou speciální edicí LM Edition, postavenou na poctu vítězství Fordu v Le Mans v roce 2016.

Sportovní vůz Ford GT

Supersportovní vůz Ford GT se má na konci tohoto roku vynadívat, avšak neodejde úplně po špičkách. Na památku vítězství závodního vozu GT na 24hodinovém závodě Le Mans 2016 vyrábí Ford 20 modelů LM Edition. Tyto vozy se vyznačují jedinečnými designovými detaily a přepracovaným titanovým výfukem.

Odznak je vyrobený obroušením klikové hřídele Fordu GT č. 69, který obsadil třetí místo v Le Mans v roce 2016, aby vytvořil slitinu vhodnou pro 3D tisk
Odznak

GT LM je vyvedený v tekutém stříbrném laku, přičemž Ford nabízí na výběr buď červené, nebo modře zabarvené prvky z uhlíkových vláken. Patří mezi ně přední splitter, prahy, vnější zrcátka, víko motoru a zadní difuzor, přičemž 20 palců široká kola z uhlíkových vláken GT dostávají také červené nebo modré záblesky.

Limitovaná edice modelu také dostává černé brzdové třmeny Brembo a titanové matice kol, spolu s zakázkovým cyklonovým designem pro 3D tištěný titanový výfukový systém. Edici LM také označuje titanový odznak nad koncovkami výfuku.

Design interiéru

Celkový design kabiny se oproti standardnímu GT nezměnil, kromě specifických možností čalounění a označení pro LM.

Sedadlo řidiče může být potažené červenou nebo modrou alcantarou a toto barevné téma se vztahuje i na tlačítko startování motoru a prošívání na černém sedadle spolujezdce z alcantary
Interiér

Sedadlo řidiče může být potažené červenou nebo modrou alcantarou a toto barevné téma se vztahuje i na tlačítko startování motoru a prošívání na černém sedadle spolujezdce z alcantary. Kolem matných uhlíkových vláken a černé kůže se nachází jinde uvnitř, spolu s kovovým motivem „GT LM“ namontovaným na palubní desce. Odznak je vyrobený obroušením klikové hřídele Fordu GT č. 69, který obsadil třetí místo v Le Mans v roce 2016, aby vytvořil slitinu vhodnou pro 3D tisk.

Slušný rychlík

Kromě těchto kosmetických úprav se GT LM od standardního modelu zásadně nemění. Uprostřed umístěný 3,5l motor V6 produkuje 651 koní s pomocí dvou turbodmychadel. Pohon posílá na zadní kola prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky. GT dosahuje maximální rychlosti 347 km/h. Jeho podvozek z uhlíkových vláken, aero-optimalizovaná karoserie a nastavitelné odpružení jsou zaměřené na maximální výkon na trati.

Dodávky 20 edicí LM zákazníkům by měly být zahájené na podzim. Přičemž poslední model by se měl postavit do konce roku.

Zdroje: autoexpress, TopVozíky