Volkswagen Polo Robust – hatchback pro brazilské zemědělce

Brazilská divize společnosti VW chystá nový model, který nese název Volkswagen Polo Robust a vznikl speciálně pro zemědělce v Brazílii

Legendární model Volkswagen Polo oslaví příští rok jubileum, a to konkrétně padesáté narozeniny. Od svého uvedení na trh v roce 1975 se prodával již jako hatchback, sedan, kombi, a dokonce i jako crossover – vzpomínáte si na verzi Polo Cross? Letos se brazilská divize společnosti Volkswagen vrací k myšlence robustnějšího Pola se zvýšeným odpružením. Nový chystaný model nese název Volkswagen Polo Robust a vznikl speciálně pro zemědělce v Brazílii.

Vyvinut pro zákazníky v zemědělském sektoru

Nová varianta supermini, nazvaná Polo Robust, vznikla speciálně pro lidi pracující v zemědělském sektoru. Brazilský VW tvrdí, že nový derivát ve stylu crossoveru byl „vyvinut a testován s ohledem na zákazníky v zemědělském segmentu“. Protože musí zvládat drsnější cesty a terén v Brazílii, má hatchback lepší světlou výšku. Představte si třeba takovou Dacii Sandero Stepway.

Specifikace nového modelu Polo Robust

Volkswagen Polo Robust toho má víc než jen zvednuté zavěšení, protože VW Brazil mu dává také vinylové sedačky. Jedná se o ten nejjednodušší typ čalounění, který se snadno čistí po náročném dni práce na farmě. Kromě toho dostanete také gumové koberečky a dokonce i závěs pro přívěs.

Majitelé tohoto vozu však nemohou tahat těžké náklady, protože tento pracovní kůň pohání benzinový motor s přirozeným nasáváním o objemu 1,0 litru
Model Polo Robust má vyšší světlou výšku

Majitelé tohoto vozu však nemohou tahat těžké náklady, protože tento pracovní kůň pohání benzinový motor s přirozeným nasáváním o objemu 1,0 litru. Jeho výkon je pouze 84 koní a točivý moment 101 Nm. Výkon se přenáší na přední kola prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky.

Alternativa k modelům Savier a Amarok

Zvýšený hatchback Volkswagen Polo Robust se stal automobilovou alternativou ke dvěma dalším dostupným pick-upům v Brazílii, a to k novému Saveiru a většímu Amaroku. Druhý jmenovaný model Amarok je v Brazílii stále ve své první generaci, kde VW nadále prodává původní model, který vyvinul ve vlastní režii.

Druhá generace modelu Amarok, který se objevil na trhu v loňském roce, vychází z modelu Ranger a vyrábí ji dokonce americká automobilka Ford.

Zdroje: motor1, TowPoint