SsangYong Torres EVX přichází jako elektrické SUV

Jihokorejský výrobce SUV SsangYong nyní zveřejňuje první zcela oficiální snímky s elektrickým terénním vozem, který nese název Torres EVX

Začátkem února letošního roku jsme se podělili o první špionážní fotografie připravovaného elektromobilu od společnosti SsangYong. Jihokorejský výrobce SUV nyní zveřejňuje první zcela odhalující a oficiální snímky s elektrickým terénním vozem, který nese název Torres EVX. Zatím nejsou známé všechny podrobnosti, ale automobilka nám vše prozradí 30. března během veletrhu mobility v Soulu 2023.

Elektrické SUV Torres EVX

Na první pohled vypadá elektrický SsangYong Torres EVX velmi podobně jako jeho sourozenec se spalovacím motorem, který debutoval loni v červnu. Boční profil se prakticky nezměnil, ale vpředu se nachází zásadní rozdíly.

Tento elektromobil využívá akumulátor s využitelnou kapacitou 55,3 kWh
SsangYong Torres EVX má dojezd 340 km

Přední maska modelu poháněného bateriemi je poněkud uhlazenější a uprostřed mezi LED světly v rozích horní části se nachází 6 LED bodů. Torres s ICE má zase tradičnější přístup se světlomety na místě oněch LED shluků u elektrického modelu.

Interiér nového modelu

Interiér elektrického Torresu se výrazně liší od modelu s 1,5l turbomotorem, což je krok, který v současné době není v automobilovém průmyslu příliš populární. Velký displej ve stylu tabletu uprostřed je nahrazený uspořádáním se dvěma obrazovkami, které se celkově podobá tomu, co nabízí BMW.

Konzola pod středovou obrazovkou je také jiná a zdá se, že pod ní není další displej pro systém HVAC
Velký displej se dvěma obrazovkami

Konzola pod středovou obrazovkou je také jiná a zdá se, že pod ní není další displej pro systém HVAC. Zbytek přístrojové desky nevidíme. Můžeme si však všimnout, že volant je totožný a po jeho stranách se nachází něco, co vypadá jako fyzická tlačítka.

Jak je to s výkonem?

SsangYong, který se brzy oficiálně přejmenuje na KG Mobility, bohužel neprozradil podrobnosti o tom, co se skrývá pod kapotou modelu Torres EVX. Automobilka však již má v prodeji elektrický crossover v podobě modelu Korando e-Motion s jedním elektromotorem na přední nápravě o výkonu 190 koní.

Tento elektromobil využívá akumulátor s využitelnou kapacitou 55,3 kWh. To mu umožňuje dojezd až 340 km na dvě nabití podle cyklu WLTP. Vzhledem k robustnějšímu vzhledu a větším rozměrům modelu Torres EVX nás nepřekvapí, pokud se dočkáme nějaké hardwarové modernizace a možná i verze s pohonem všech kol. Více se jistě dozvíme 30. března.

Zdroje: motor1, Vapol