Ford nemůže přijímat další objednávky na Maverick

Ford požádal manažery, aby vrátili pronajaté Mavericky. Prodejci je tak budou moci prodávat. Nové objednávky se spustí až v létě.

Jak oblíbený je nový Ford Maverick? V prodeji je teprve krátce. Ford loni prodal 13 258 exemplářů svého cenově dostupného pick-upu. To je kapka v moři ve srovnání se 100 000 rezervacemi, které obdržel do loňského srpna. Nezdá se, že by poptávka polevovala. Ford tento týden informoval prodejce, že dočasně uzavře objednávkové knihy modelu Maverick. Ford by chtěl nejdříve vyřídit stávající objednávky.

pod kapotou Maveriku
pod kapotou Maveriku

„O Maverick je obrovský zájem. Zájmu se těší jak hybridní, tak EcoBoost model.“ uvedl mluvčí Fordu Mike Levine v prohlášení pro The Detroit News. „Přijímáme rozhodnutí, že od 27. ledna přestaneme přijímat nové maloobchodní objednávky na Ford Maverick 2022, abychom se mohli soustředit na stávající objednávky.“

Ford znovu otevře objednávkové knihy letos v létě, kdy začne přijímat objednávky na model 2023. Cena Fordu začíná na necelých 450 tisících korun. Což mu přidává na atraktivitě. Na začátku tohoto měsíce získal ocenění North American Truck roku. Porazil tak Hyundai Santa Cruz a plně elektrický Rivian R1T.

Opakované pozastavení výroby Fordu Maverick

interier vozu
interier vozu

Dean Stonely je generální manažer nákladních vozů Ford. Vyjádřil se tak, že nechtějí přijímat více objednávek, než zvládají vyrobit. Nejedná se o první pozastavení objednávky nákladního vozu. V září Ford přestal přijímat objednávky na hybridní model. Podle listu Detroit Free Press se nová pauza týká obou variant a publikace rovněž uvádí, že poptávka byla tak vysoká, že Ford požádal manažery s pronajatými Mavericky, aby je vrátili a prodejci je mohli prodat zákazníkům.

Zpráva o ukončení přijímání objednávek na tento vůz přišla pouze několik týdnů poté, co automobilka potvrdila, že u některých výbav Maverick – XLT a Lariat – dojde k mírnému zvýšení cen. Základní model zůstal beze změny a koncem minulého měsíce musel Ford rovněž vydat rozhodnutí o zastavení prodeje kvůli problému s bezpečnostními pásy, který se týkal malého počtu modelů. Pokračující čipová krize se nadále dotýká velkých i malých výrobců automobilů, včetně Fordu.

Zdroje: Motor1, Vapol