Aptera testuje solární elektrické tříkolky „Never Charge“

Aptera se svými modely

Kalifornský start-up Aptera Motors podniká důležité kroky k uvedení svého solárního elektromobilu „Never Charge“ na trh. Nedávno se podělil o zkušební záběry tří modelů Alpha a modelu Beta, které jezdí kola na zkušebním okruhu.

Futuristicky vyhlížející tříkolku poprvé představili koncem roku 2020. Využívá vestavěnou solární soustavu. Spolu s průlomovými poznatky v oblasti lehkých konstrukcí, aerodynamiky a chlazení s nízkým odporem by podle společnosti měla představovat „nejefektivnější vozidlo, jaké kdy bylo spotřebitelům k dispozici“.

Společnost tvrdí, že vozidlo dokáže ze solárních panelů vyrobit dostatek elektřiny, aby dokázalo denně ujet až 70 km.“S technologií Never Charge společnosti Aptera vás pohání síla slunce,“ řekl spoluzakladatel Chris Anthony. „Naše vestavěná solární soustava udržuje akumulátor nabitý a kamkoli chcete jet, prostě jedete.“

Společnost Aptera nedávno na svých kanálech sociálních médií upozornila na nedávnou návštěvu testovací trati a předvedla své tři elegantně vypadající modely Alpha. Ukázala také stále ještě vyráběný model Beta. Tři modely Alpha se jasně odlišují od velmi strohého vzhledu modelu Beta, který ukázala na Vánoce 2021.

Všechny tři modely Alpha uvedli na trh samostatně v průběhu minulého roku. Počínaje zcela černým modelem Aptera Noir, následovaným v severním létě zcela bílým modelem Sol, který společnost v červnu uvedla na trh, a v říjnu 2021 debutoval model Aptera Luna.

Tým sociálních médií společnosti také nedávno vzal jeden z modelů Alpha na nákup. Zdůraznil poměrně velký zavazadlový prostor, který nabízí. Podle Jasona Hilla, designéra vozů Aptera, bude verze Beta vypadat stejně jako modely Alpha. Na videích a fotografiích z testovací dráhy však vypadá odlišně.

Aptera s modelem Alpha na nákupu

Zdroje: The Driven, Vapol