Hyundai Palisade 2023

Tříprostorové SUV Hyundai Palisade má mít mohutnější přední masku a zajímavé nové světlomety. Všechny podrobnosti odhalí 13. dubna.

Tříprostorové SUV Hyundai Palisade má již nyní výrazný design přední části a pokud tato upoutávka něco naznačuje, tak to, že dostane v roce 2023 výrazný facelift. Hyundai Palisade 2023 bude mít oficiální premiéru 13. dubna na autosalonu v New Yorku a očekáváme, že dojde také k několika aktualizacím interiéru.

Z obrázku, který Hyundai zveřejnil, je patrné, že mřížka chladiče má robustnější strukturu a jinak tvarované chromované lišty. Nové osvětlení se vyznačuje velkým svislým světelným pásem, který by mohl být buď světly pro denní svícení, nebo akcentním osvětlením LED. O interiéru Hyundai zatím nehovoří. Domníváme se, že modernizovaný Palisade by mohl mít nové možnosti čalounění a několik přidaných technických prvků. Hyundai uvádí, že na tomto snímku je zobrazen vrcholný model Calligraphy. Nová verze by měla být stále k dispozici také ve výbavových stupních SE, SEL a Limited.

Hyundai Palisade
Hyundai Palisade

Neočekáváme žádné změny v pohonné jednotce Palisade, kterou je 3,8litrový šestiválec s atmosférickým plněním. Ten je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Hybridní model v nabídce stále nápadně chybí. Vzhledem k tomu, že Hyundai prodává elektrické verze modelů Santa Fe i Tucson. Žádné zvěsti o hybridním modelu Palisade prozatím nezveřejnili.

Blízce příbuzná Kia Telluride, která sdílí platformu a pohonné ústrojí s Palisade, je také pravděpodobným příjemcem určitého osvěžení pro rok 2023, ale Kia zatím debut tohoto modelu nepotvrdila.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint