Ford of Europe podporuje ban nových vozů ICE

Společnost Ford of Europe podepsala spolu s dalšími předními evropskými automobilkami petici za to, aby se po roce 2035 přestaly prodávat automobily ICE

Ford of Europe předkládá své jméno v petici za mandát pro všechny elektromobily v roce 2035. A vyzývá k podpůrným regulacím nabíjení.

Ford of Europe je jednou z 25 velkých společností, které se zapsaly do petice vyzývající Evropskou unii, aby od roku 2035 zakázala prodej nových automobilů a dodávek ICE.

Společnost se již zavázala, že do roku 2035 postupně vyřadí vozidla ICE ze své řady. A navíc zároveň dosáhne nulové čisté uhlíkové neutrality.

Ford uvedl vozy Mustang Mach-E a Ford E-Transit jako své první osobní a komerční elektromobily na trh. Do roku 2024 uvede dalších sedm modelů. A to včetně nového E-Transit Custom a elektrické verze Fordu Puma.

Nyní podpořila výzvu, aby všechna nová auta a dodávky v Evropě měla nulové emise od roku 2035. Což je termín, který je již ve Spojeném království uložený.

V loňském roce EU navrhla 100% snížení emisí CO2 z vozidel do roku 2035 ve svých 27 členských státech. Čímž by účinně dosáhla stejného cíle.

Na podporu této iniciativy evropská pobočka Fordu vyzvala EU, aby „stanovila povinné cíle pro infrastrukturu nabíjení“ s cílem usnadnit masový přechod na elektrická vozidla.

Ford of Europe a výzva EU

Společnost nenavrhla, jaké by tyto cíle měly být. Ale nedávná zpráva účetního gigantu Ernst and Young naznačila, že Evropa potřebuje 65 milionů nabíječek v provozu do roku 2035, aby pokryla park pro elektromobily s přibližně 130 miliony. Přibližně 85 % těchto zařízení by se měly podle Ernsta a Younga instalovat v domácnostech.

Ford of Europe uvedl, že pokud má EU dosáhnout svého cíle nulových čistých emisí do roku 2050, je třeba provést zásadní změnu. Hlavně pokud jde o kvalitu a kapacitu evropské sítě nabíjení elektromobilů.

Šéf společnosti Stuart Rowley řekl: „Ve Fordu v Evropě věříme, že svoboda pohybu jde ruku v ruce s péčí o naši planetu a o sebe navzájem. Proto se zaměřujeme na všechna vozidla Ford, aby do roku 2035 měla nulové emise.

Spolu s Fordem zastaví výrobu nových modelů ICE do roku 2030 automobilky Audi, Mercedes-Benz, Mini, Renault a Stellantis
Ford Mustang

„Pro úspěšně dosažení musí tvůrci politik EU také stanovit povinné národní cíle pro bezproblémovou infrastrukturu elektrického nabíjení. Ta má odpovídat rostoucí poptávce po elektrických vozidlech.“

Ford, spolu s dalšími 24 signatáři petice především chce, aby EU zavedla nová pravidla. Ta mají stanovit jasné normy pro vozidla umožní podmínky a časový plán pro usnadnění přechodu na elektrická vozidla.

EU v současné době pracuje na snížení emisí CO2 z vozidel do roku 2030 o 37,5 %. Ačkoli opatření navržená v loňském roce by to na cestě k úplnému zákazu ICE o pět let zvýšila až o 55 %.

Spolu s Fordem mnoho největších evropských výrobců automobilů oznámilo plány na zastavení uvádění nových modelů ICE do roku 2030. A to včetně Audi, Mercedes-Benz, Mini, Renault a Stellantis.

„Odstranění vozidel spalujících fosilní paliva ze silnic je nezbytné. To proto, aby Evropa dosáhla svého cíle nulových čistých emisí do roku 2050,“ uvedl Ford of Europe.

zdroje: autocar, Vapol