Subaru Impreza debutuje se sportovní úpravou RS

Subaru Impreza 2024 představuje příchod šesté generace kompaktního modelu značky. Debutuje na letošním autosalonu v Los Angeles

Subaru Impreza 2024 představuje příchod šesté generace kompaktního modelu značky. Debutuje na letošním autosalonu v Los Angeles. A to přesně po třiceti letech, protože první generace měla na této akci premiéru v roce 1992.

Subaru Impreza

Impreza 2024 se dodává ve třech výbavách: Base, Sport a RS. Základní verze a Sport používají 2,0l čtyřválec typu boxer o výkonu 152 koní (113 kW) a točivém momentu 197 Nm. Model RS dostal čtyřválcový boxer o objemu 2,5 l s výkonem 182 koní (136 kW) a točivým momentem 178 Nm.

Impreza 2024 se dodává ve třech výbavách: Base, Sport a RS
Subaru Impreza

Všechny výbavy jsou vybavené převodovkou CVT. Verze ve stupních Sport a RS má simulovaný osmistupňový režim s přednastavenými převody a pádly řazení za volantem. Impreza se i nadále standardně dodává s pohonem všech čtyř kol. Subaru uvádí, že tato aplikace technologie má rychlejší reakční dobu. Systém má také vektorování točivého momentu.

Impreza šesté generace je k dispozici výhradně jako pětidveřový hatchback, zatímco pro pátou generaci je k dispozici také čtyřdveřový sedan. Vnější design je evolucí současného vzhledu. Mřížka chladiče je o něco větší a světlomety mají ostřejší tvar. Revize vzadu jsou nápadnější díky zadním světlům ve tvaru vidlice a odhaleným koncovkám výfuku.

Pro pohodlnější a bezpečnější jízdu

Uvnitř jsou výraznější změny. Nová Impreza je k dispozici s 11,6 palců širokou obrazovkou infotainmentu orientovanou na výšku. Podporuje bezdrátové verze Apple Carplay a Android Auto. Stejně jako Outback a Legacy jsou nižší výbavy vybavené dvěma 7,0 palců širokými displeji.

Impreza dostala vylepšenou verzi asistenta řidiče EyeSight. Má širší zorné pole a dokáže rozpoznat cyklisty a chodce na křižovatkách
Subaru

Pro vzrušující zážitek z jízdy dostane Impreza 2024 verzi dvouramenného elektronického posilovače řízení z modelu WRX. Subaru uvádí, že výsledkem je lepší odezva a přímější pocit při otáčení volantem.

Impreza dostala vylepšenou verzi asistenta řidiče EyeSight. Má širší zorné pole a dokáže rozpoznat cyklisty a chodce na křižovatkách. Vozidla s detekcí mrtvého úhlu s asistentem pro udržování v jízdním pruhu a upozorněním na křížící se provoz vzadu získávají systém automatického nouzového řízení.

Vylepšená Impreza

RS je sportovní novinkou v modelové řadě Impreza. Její název odkazuje na model 2.5 RS z roku 98. Tato výbava dostala agresivnější vzhled s tmavě šedým lemováním mřížky chladiče, bočních prahů, krytů zrcátek a 18 palců širokých kol. LED světlomety a mlhová světla jsou pro tento stupeň standardem. Uvnitř jsou sedadla z černé látky s červenými opěrkami. Čalounění je kombinací pistolově šedé barvy a prvků ze simulovaného uhlíkového vlákna.

LED světlomety a mlhová světla jsou pro tento stupeň standardem
Nová Impreza

Impreza 2024 se začne v USA prodávat příští jaro. Ceny se objeví v následujících měsících před uvedením modelu na trh.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky