Cadillac XT4 s ostřejší tváří a velkým LED displejem

Cadillac XT4 je nejnovějším subkompaktním crossoverem z rodiny General Motors, který se dočkal modernizace

Cadillac XT4 je nejnovějším subkompaktním crossoverem z rodiny General Motors, který se dočkal modernizace. Nový model se dostane do prodejen letos v létě, ale už nyní můžeme ochutnat, co můžeme očekávat, až dorazí do showroomů.

Cadillac XT4

Stejně jako v případě nedávného debutu modernizovaných modelů Chevrolet Trailblazer a Buick Encore GX se hlavní novinky objeví uvnitř. Pryč je zastaralý interiér s tlačítky a ukazateli ze staré školy.

Jediná rozmáchlá obrazovka zahrnuje nový digitální přístrojový štít a centrální informační a zábavní systém, který má úhlopříčku celých 33" a září rozlišením 9K
Uvnitř vozu se nachází 33″ obrazovka

Jediná rozmáchlá obrazovka zahrnuje nový digitální přístrojový štít a centrální informační a zábavní systém, který má úhlopříčku celých 33″ a září rozlišením 9K. Je inspirovaná obrazovkou nabízenou v Cadillacu Lyriq, s mírným zakřivením směrem k řidiči pro lepší viditelnost a ovládání.

Interiér XT4

Obrazovku doplňuje nové uspořádání interiéru, které zachovává mnoho hmatových ovládacích prvků, včetně řadicí páky převodovky. Otočný volič v blízkosti páky nabízí další funkce informačního a zábavního systému. V závislosti na úrovni výbavy a volbě paketu může být interiér modelu XT4 2024 vyplněný novými barvami a řadou dekorů. A to včetně dřeva, uhlíkových vláken a hliníku. Paket pro chladné počasí přináší do výbavy vyhřívaná sedadla a řízení. U vyšších úrovní výbavy se nabízí odvětrávaná masážní sedadla.

Nové funkce a technologie

Model XT4 nabízí množství nových funkcí, které jsou dostupné prostřednictvím přizpůsobitelného uživatelského rozhraní na velké obrazovce. Vestavěný systém Google poskytuje řadu funkcí založených na službě Google, které se ovládají dotykem nebo hlasovými příkazy.

Novinkou pro rok 2024 je dostupná stereofonní soustava AKG Studio s 13 reproduktory
Vestavěný systém Google poskytuje řadu funkcí založených na službě Google

Novinkou pro rok 2024 je dostupná stereofonní soustava AKG Studio s 13 reproduktory. Dále Cadillac do modelu XT4 zabudoval více než tucet standardně dodávaných asistenčních a bezpečnostních systémů. Mezi ně patří například upozornění na křížící se provoz vzadu s brzděním, asistent pro udržování v jízdním pruhu, automatická kontrola dálkových světel a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Pokud si zvolíte volitelný paket aktivní bezpečnosti, Cadillac přidá položky jako adaptivní tempomat, vylepšené automatické nouzové brzdění, upozornění na chodce, asistent pro rozpoznávání rychlostních limitů, rozpoznávání dopravních značek a další. Bohužel se nabízí pouze u vyšších úrovní výbavy XT4. Nicméně konektivita 5G a elektricky ovládané zvedací dveře jsou k dispozici napříč všemi výbavami.

Zdroje: motor1, Vapol