Elektromobil Honda v roce 2025 na vlastní platformě

Elektromobil Honda

Tento nový elektromobil Honda „střední až velké velikosti“, který přijde rok po modelu Prologue využívající podvozky GM využívá novou platformu Architecture společnosti Honda.

Společnost se v současné době spoléhá na General Motors, aby dostala na trh své nové elektrické SUV. Nicméně japonská automobilka pracuje i na vlastních platformách pro elektromobily. Model Prologue 2024 využívá bateriovou platformu Ultium společnosti GM. Honda oznámila, že druhý nový model s vlastní platformou Honda uvidíme v Severní Americe v roce 2025. Popisují ho jako elektromobil „střední až velké velikosti“, který využívá novou elektrickou platformu společnosti Honda nazvanou Architecture.

Design elektromobilu Honda

Máme silné podezření, že tento elektromobil Honda bude nějaký druh SUV. Je možné, že se dokonce jedná o třířadý crossover, který se zařadí nad dvouřadý pětimístný model Prologue. Společnost zatím nezveřejnila žádné obrázky elektromobilu Honda ani ilustrace naznačující styl tohoto modelu. Na obrázku nahoře je čínský koncept elektromobilů společnosti, který patří do řady Honda e:N specifické pro tento trh. Ačkoli elektromobily Honda pro čínský trh, včetně tohoto konceptu e:N SUV, používají samostatnou platformu nazvanou e:N Architecture W, mohou mít některé společné komponenty. Honda by se také mohla rozhodnout sdílet tento designový jazyk EV celosvětově. I v případě, že je nový model založený na architektuře e:N bude určen pro severoamerický trh.

Budoucnost nového modelu

Domníváme se, že je pravděpodobné, že dojde k paralelnímu prodeji Prologue a jeho sourozence Acura ZDX vedle nového elektromobilu Honda. Spolupráce společnosti s GM není jen dočasným provizoriem. Obě automobilky již oznámily další spolupráci na „nové řadě“ elektrických kompaktních SUV. Společnost rovněž přislíbila dva sportovní elektromobily, ale neuvedla časový plán jejich příchodu.

Každopádně je zřejmé, že plány společnosti v oblasti elektromobilů nabírají na obrátkách, neboť společnost se vydává na cestu k prodeji pouze elektrických vozidel a vozidel s palivovými články do roku 2040. Cíle společnosti pro Severní Ameriku jsou následující: aby elektrické modely včetně nového modelu tvořily 40 % prodejů Hondy do roku 2030, 80 % do roku 2035 a 100 % do roku 2040.

Zdroj: caranddriver, Vapol