Nový Hyundai Ioniq 5 dostal více fyzických tlačítek

Nicméně první specializovaný elektromobil značky Hyundai - Ioniq 5 N Line dostane v Jižní Koreji v roce 2024 nový vzhled a poté další regiony

Ioniq 5 ve skutečnosti facelift nepotřebuje, protože stále vypadá jako koncept, přestože se vyrábí již tři roky. Nicméně první specializovaný elektromobil značky Hyundai – Ioniq 5 N Line dostane v Jižní Koreji v roce 2024 nový vzhled a brzy mají následovat další regiony.

Strategie Hyundai

Do budoucna by měla verze N Line vyplňovat mezeru mezi běžnými úrovněmi výbavy Ioniq 5 a vysoce výkonnou verzí N. Navazuje na strategii, kterou Hyundai používá u svých konvenčně poháněných modelů, a to přijetím mírně sportovněji vypadající karoserie bez dodatečného výkonu.

Vylepšený model má jiné nárazníky, boční prahy a 20palcová kola v neotřelém designu. Podle „tesáků“ vpředu a odznaku „N Line“ na mřížce chladiče snadno poznáte, který je který.

Hyundai také standardní Ioniq 5 vylepšuje mírně modernizovanou mřížkou chladiče a upravenými nárazníky
Nový Hyundai Ioniq 5 má přepracovanou mřížku a upravené nárazníky

Hyundai také standardní Ioniq 5 vylepšuje mírně modernizovanou mřížkou chladiče a upravenými nárazníky. Zatímco šířka, výška a rozvor zůstávají, elektromobil je po přestavbě nárazníků o 20 milimetrů delší. Kromě toho je zadní spoiler delší o 50 mm a na výběr jsou nově navržená kola. Konečně má model také zadní stěrač – prvek, který jsme očekávali, protože Ioniq 5 N jej již má.

Vylepšený interiér

Interiér se může zdát stejný, ale Hyundai mu dodala více tlačítek. Podobně jako má Tucson další fyzické ovládací prvky, Ioniq 5 dostal další zkratky k často používaným funkcím. Je zde řada tlačítek pro rychlé zapnutí vyhřívaných a ventilovaných předních sedadel, vyhřívaného volantu a funkce parkovacího asistenta. Ovládací prvky najdete v horní části univerzálního ostrova, což je marketingový žargon pro posuvnou středovou konzoli.

Podobně jako má Tucson další fyzické ovládací prvky, Ioniq 5 dostal další zkratky k často používaným funkcím
Uvnitř najdete více fyzických tlačítek

V této oblasti došlo i k dalším změnám, protože bezdrátová nabíjecí podložka je přístupnější poté, co se přiblížila k řidiči a spolujezdci. Nachází se vlevo od držáků nápojů, které jsou nyní uspořádané vertikálně. Hyundai také upravil ovládání klimatizace na palubní desce a na volant umístil interaktivní pixelová světla.

Vychytávky u verze N Line

Pokud přejdete na verzi N Line, získáte další vychytávky, jako jsou sportovní sedadla, černé čalounění stropu, červené prošívání, dvoubarevné čalounění a jiný vzhled volantu a palubní desky. Majitelé mohou také dálkově sklopit druhou řadu sedadel.

Jinak má nový Hyundai Ioniq 5 přepracovaný infotainment s aktualizací přes vzduch, vylepšenou bezpečnostní techniku, zesílené dveře a sloupky B a vyšší tuhost karoserie. Hyundai změnil tlumiče, aby snížil vibrace pociťované ve volantu, a zdvojnásobil výztuhy v zadní části a pod vozem, aby snížil hlučnost.

Zadní motor má navíc oproti dřívějšku dodatečnou zvukovou izolaci pro tišší kabinu. Běžný model, zděděný po modelu Ioniq 5 N, má nyní větší akumulátor o kapacitě 84 kWh, oproti původním 77,4 kWh.

Modernizovaný Ioniq 5 a nový Ioniq 5 N Line se začnou prodávat tento měsíc v Jižní Koreji a na světové trhy dorazí později v roce 2024.

Zdroje: motor1, TowPoint