Lotus odhaluje první skicu svého příštího elektromobilu

Skica nového Lotusu

První skicu svého příštího elektromobilu odhalil Lotus. Společnost Lotus je dlouhodobý výrobce sportovních a závodních vozů. Vznikla v Hethelu v hrabství Norfolk. Společnost je známá navrhováním a stavěním výrazných vozů, které vynikají skvělou ovladatelností a extrémně nízkou hmotností.

Toto je váš první pohled na příští sportovní vůz Lotus. Elektrický sportovní vůz Lotus. Měl by obsahovat nové bateriové články. Tyto bateriové články do nového modelu Lotus dodá společnost BritishVolt.

Trend elektrifikace všeho je velmi rychlý. Vypadá to, že do roku 2023 bude každá babička mít svůj elektrický automobil. A ani britská firma nechce zůstat pozadu a tak se samozřejmě plně angažuje. Evija, která získala cenu TG, byla velkým průlomovým elektromobilem Hethel s výkonem 1972 koní a brzy najde společnost v podobě typu 132 – SUV -, typu 133, 134 a 135. Přičemž posledním z nich bude nejspíš výše uvedená skica.

Co vše přinese nový model Lotus?
Co vše přinese nový model Lotus?

Co skicou prozrazuje Lotus?

Tato skica, v jejíž čisté siluetě se skrývají více než jasné náznaky staršího bratra Evija, bude stát na zcela nové flexibilní architektuře nazvané „Project LEVA“. Když jsme ji loni viděli poprvé, Lotus počítal s variantami s jedním a dvěma agregáty. Výkonem baterií který by se měl pohybovat v rozmezí od 66,4 kWh do 99,6 kWh a maximálním výkonem od 469 do 872 koní.

Články nové generace v kombinaci s pokročilými technologiemi elektrického pohonu společnosti Lotus. Mezi další oblasti, na kterých budou obě firmy pracovat, patří rychlo-nabíjení. Nevynechají ani optimalizaci hustoty energie a snížení hmotnosti. Kdyby Lotus mohl odlehčit i slovo „lehký“, pravděpodobně by se nebál to udělat.

„Jedná se o první vzrušující kroky na cestě ke zcela novému sportovnímu elektromobilu naší značky,“ uvedl šéf společnosti Matt Windle ke spolupráci s Britishvolt. Jedná se také o další krok na cestě k transformaci směrem k udržitelné a hlavně obnovitelné elektřině uložené v bateriích.

Těšíte se co všechno přinese nový model Lotusu?

Zdroje: TopGear, TowPoint