Winnebago e-RV elektrický camper s dojezdem 200 km

Nový Winnebago s elektrickým pohonem nabízí kempování s nulovými emisemi a vnitřním vybavením z udržitelných materiálů.

Společnost ho představila na Floridě v RV SuperShow. Kde odhalila koncept elektrického camperu. Jako základní model využívá Ford Transit, ale vyměnili jeho benzínové útroby za zbrusu nový elektromotor a baterii s kapacitou 86 kWH.

Nejen že baterie poskytuje dojezd 200 km, ale také nabízí energii pro chod vnitřního zařízení. Odhalením konceptu Winnebago e-RV se rekreační vozidla dostávají do dnešní, moderní, elektrické éry.

Prozatím obrázek budoucnosti

Winnebago doposud nezveřejnilo přesný výkon pro svůj nový model e-RV, prozatím uvedli jen odhadovaný dojezd. Ten činí již zmiňovaných 200 km. Tato vzdálenost je však výrazně kratší, než u dnešních moderních elektrických osobních vozidel. Na rozdíl od osobních aut se u Winnebago setkáme s kuchyňským koutem, vanou, sprchou a veškerým domácím vybavením, které v Tesle nenajdete.

Výbava nového Winnebago

Když už mluvíme o vybavení, interiér Winebago disponuje udržitelnými materiály. Pogumované korkové podlahy, vlněné obložení stěn sloužící zároveň jako tepelná izolace. Vysokorychlostní Wi-Fi síť je samozřejmostí. Její začlenění do designu e-RV má poskytovat vysokou úroveň přenosu dat.

Podobnou výbavu nabízí luxusní cestovní přívěs Blues. Ve své řadě Road Chief. Bohužel tady se bavíme pouze o přívěsu, který na rozdíl od Winebago není poháněn vlastní silou, ale pouze se veze v závěsu. A jako zdroj energie je u Road Chiefu využívaná palubní baterie, pokud nejste v kempu kde můžete jednoduše využít připojení do zásuvky.

V tuto chvíli je e-RV prozatím konceptem. Winnebago říká že s postupem vývoje jednotlivých technologií baterií existuje potenciál pro lepší dojezd. E-RV má zabudovanou nabíječku, která je schopna nabít baterii u majitele doma, na veřejných vysokorychlostních nabíjecích portech. Na vysokorychlostní nabíjecí stanici je schopno se nabít za 45 minut.

Nezbývá než počkat na uvedení na trh a finální cenu, za kterou půjde tento model do světa.

Zdroje: CarandDriver, Vapol