Maledivy: nové letoviska k návštěvě v roce 2022

Maledivy, ideální místo pro celebrity, novomanžele na líbánkách a rodiny. Všichni se záměrem vrátit se zpět do ráje na dokonalou dovolenou.

Nachází se v teplých azurových vodách Indického oceánu. Zaručují ty nejbělejší pláže s bílým pískem, delfíny, snové západy slunce a nezapomenutelný podmořský svět.

V roce 2022 uplynulo půl století od otevření prvního národního letoviska. Hosté se museli brodit vodou po pás, aby se dostali na břeh.

Naštěstí se přístup od té doby značně zlepšil, přičemž střediska na atolech dnes zasahují přes více než 500 mil oceánu. Od severu k jihu země.

Zde je výběr nemovitostí, které budou letos otevřeny. Také jeden resort, který nedávno začal vítat hosty, a další, který prošel masivní obnovou.

Patina Maledivy, Fari Islands

Resort na Maledivách
Patina Maldives je nový koncept pohostinství společnosti Capella Hotel Group

Souostroví tvořené čtyřmi idylickými ostrovy. Fari Islands leží na severovýchodě atolu North Malé. 45 minut jízdy motorovým člunem nebo 15 minut letu hydroplánem z mezinárodního letiště Velana.

Jsou domovem Patina Maldives, nového konceptu pohostinství od Capella Hotel Group. Ten zahrnuje 90 současných vil a 20 studií od renomovaného brazilského architekta Marcio Kogana.

Od většiny ostatních nemovitostí na seznamu byla Patina nedávno otevřená. Můžete se tedy přihlásit hned teď, pokud potřebujete naléhavě uniknout.

Plážové vily a vily s bazénem s jednou až třemi ložnicemi nabízejí udržitelný, nenápadný luxus – a vražedné výhledy.

Alila Kothaifaru Maledivy

Ostrov na Maledivách
Letecký pohled na ostrov, kde bude sídlit Alila Kothaifaru

Alila Kothaifaru Maldives, která bude otevřena v první polovině tohoto roku, bude obsahovat 80 plážových vil a vil nad vodou. Všechny s bazény a podmořskou terasou. Na další úžasné lokalitě, atolu Raa.

Velkým lákadlem je jejich domovní útes, který se hemží mořským životem, od elegantních rejnoků po pestrobarevné korály. Resort se určitě stane lákadlem pro šnorchlaře i potápěče.

Samozřejmostí jsou fascinující východy a západy slunce. Zatímco možnosti stravování zahrnují japonské teppanyaki a yakitori, stejně jako stolování na samotě na soukromém pískovišti pro maximální romantiku.

Avani+ Fares Resort

Resort na Maledivách
Avani+ Fares Maldives Resort bude zahrnovat šest F&B provozoven

První maledivské letovisko od Avani Hotels & Resorts má otevřít své brány v polovině roku 2022 na atolu Baa, biosférické rezervaci UNESCO.

Avani+ Fares Maldives Resort se nachází pouhých 30 minut jízdy hydroplánem od mezinárodního letiště Velana na ostrově obklopeném lagunou na západě rezervace.

Jedinečnou a pozoruhodnou biologickou rozmanitost lze nalézt v jeho korálových útesech, podložích mořské trávy a mangrovech. Dávejte si pozor na želvy hawksbill, rejnoky a přátelské útesové žraloky.

Emerald Faarufushi Resort & Spa

Resort na Maledivách
Emerald Faarufushi se má otevřít v květnu 2022

Další nová 5hvězdičková nemovitost na atolu Raa, tentokrát all inclusive, přichází v podobě Emerald Faarufushi Resort & Spa.

Svěží sedmihektarový ostrov uprostřed laguny o rozloze 100 hektarů znamená, že když se v květnu otevře, je tu spousta místa k odpočinku, ať už na souši nebo na vodě.

Osmdesát vil v šesti kategoriích se snaží splynout s přírodním prostředím, kde je to možné, postavené z přírodních materiálů.

Jedním z konkrétních lákadel je to, čemu se říká „hravé zážitky“ prostřednictvím adrenalinu v rozsáhlých zařízeních pro vodní sporty a potápění, v tělocvičně a sportovním centru. Jakmile se zapotíte, dopřejte si jídlo v restauracích včetně jejich Beach Club Grill.

Hilton Maldives Amingiri Resort & Spa

Vila Hilton
Není potřeba žádný hydroplán. Vila Hilton Maldives Amingiri Resort & Spa je dostupná rychlou jízdou lodí z letiště

Známé jméno přivítá hosty na Maledivách začátkem léta s příchodem vily Hilton Maldives Amingiri Resort & Spa.

Nachází se na stejnojmenném ostrově. Z letiště je to jen 15 minutová jízda pomocí motorového člunu. V důsledku toho by hostům nemělo trvat dlouho, než se vylodí a namočí se ve svém soukromém bazénu v jedné ze 109 plážových a vodních vil tohoto resortu.

Mezi šest restaurací a barů patří Eden, bar pouze pro dospělé, který se specializuje na šampaňské a koktejly s dokonalým výhledem na západ slunce, zatímco Re-Fuel je „zónou pouze pro dospívající“.

Zdroj: CNN travel, Vapol