Který elektromobil má nejlepší dojezd?

V novém elektrickém Mercedes-Benz EQS můžete objet kontinenty.

Tesla Model S Long Range doposud držela prvenství co se týče vzdálenosti dojezdu. Zatímco texaská automobilka (v prosinci 2021 přesunula své ústředí do Austinu) si pohrávala s vynalézáním volantu. Mercedes-Benz tiše přišel s novým elektromobilem, který vás na plné nabití doveze nejdál.

Nový Mercedes-Benz EQS

Nový Mercedes-Benz EQS stojí necelé 3 miliony korun, v základní specifikaci, která je při této částce relativní. Základní EQS přichází s 20 palcovými slitinovými koly, panoramatickým střešním oknem, LED světlomety a 12,8palcovým centrálním dotykovým displejem.

Luxusní interiér nového elektromobilu EQS

Do Chorvatska na jedno nabití?

EQS ohromí každého, kdo říká, že nemůže mít auto na elektřinu, protože potřebuje jet do Chorvatska bez zastavení. Tak jako jezdí celý život se svojí Hyundai Getz z roku 2004 bez větších obtíží.

Pokud si pořídíte EQS 450+ ve výbavě AMG Line, můžete vyrazit z Prahy do Ostravy na víkend a zpět bez nabíjení. Akorát musíte jet celou dobu 90 km/h a auto použít jenom k přejezdu tam a zpět.

Nový EQS zvládá svůj neuvěřitelný výkon díky své ohromné ​​108kWh baterii, která se významně podílí na pohotovostní hmotnosti vozu, která činí 2,5 tuny. Mercedes říká, že na rychlonabíječce s výkonem 200 kW můžete baterii nabít z 10 na 80 % za 31 minut. Pokud použijete nabíječku s výkonem 3kW bavíme se o době nabíjení 36hodin. A to je už dlouho. Uf.

Nabíjení nového modelu EQS může být otázkou 30 minut

Pokud jde o soupeře na ultra dlouhé vzdálenosti, faceliftovaný Model S má dorazit do Spojeného království někdy v roce 2022, stejně jako nový Air od kalifornského start-upu Lucid. Pokud jste chtěli elektro auto, které si můžete koupit „teď“, pak se budete muset rozhodnout pro něco s výrazně kratším, ale stále působivým dojezdem. Neurazí Vás model BMW iX a jeho dojezd 500 km.

Ale předpokládejme na chvíli, že nemáme výrazně více než 30 000 Kč měsíčně na vyhození z okna. Jaké elektrické auto nám za naše peníze poskytne nejlepší dojezd? Dojezd 480 km nemusí být tak působivý jako u EQS a jeho interiér není zdaleka tak hodný ocenění, ale Hyundai Kona Electric a její působivě efektivní pohonné ústrojí vás při měsíční smlouvě vyjde na pouhých 16 600 Kč. Zajímavou alternativou elektromobilu za menší peníze může být i Peugeot e-208. Každý si může přijít na své.

Zdroje: TopGearBBC,Towpoint