Jak naplánovat svůj první výlet karavanem

Tipy, jak si naplánovat svůj úplně první výlet v obytném vozu nebo karavanu od výběru cíle a stanovení itineráře až po rozpočet, výběr vozidla, balení a další.

Jste připravení naplánovat si dovolenou, ale nemáte dostatek nápadů? Cesta karavanem je skvělý způsob, jak se zbavit „cestovního svrbění“ v tuzemsku!

Za prvé, proč dodávka místo výletu autem? Všechno je to o zkušenostech! Zážitek z kempování můžete získat, aniž byste museli spát na zemi nebo stavět stan. Karavan nebo obytný vůz vám poslouží nejen jako přeprava, ale také jako kuchyně a ubytování – ušetříte peníze za pochodu.

Jestli plánujete svůj úplně první výlet karavanem, zaškrtávejte pomyslná políčka níže!

Naplánujte si výlet karavanem

Kam pojedete?

Ano, může to znít hloupě, ale úplně prvním krokem při plánování výletu karavanem je rozhodnutí, kam chcete jet! Pravděpodobně každý začně s obecným cílem, ale dalším krokem bude zaměřit se a přijít s plánem.

Nejprve si proveďte průzkum a poté vymyslete hrubou cestu, jak se tam dostat. Vezměte v úvahu detaily, jako jsou doby jízdy, ujeté kilometry a mezizastávky.

Mějte na paměti, že nejlepší trasa bude s největší pravděpodobností dálnice, ale pokud si chcete opravdu prohlédnout památky, zvolte vyhlídkovou trasu!

Vyberte si trasu, ale zůstaňte otevření možným změnám

Uvědomte si, že mít plán je skvělé, ale neřiďte se úplně podle něj! Hrubý itinerář je lepší než plán, který nelze upravit. Zůstaňte flexibilní a nečekaná dobrodružství se mohou objevit kdykoli. Nenechte se příliš stresovat dodržováním časové osy nebo dodržováním plánu.

Jakým typem vozidla pojedete?

Nastal čas pronajmout si karavan či obytný vůz! Existuje poměrně málo možností, takže abyste se vyhnuli stresu a přetížení, zde je několik otázek, které si můžete položit, abyste zúžili výběr. Kolik vás je? Jste pár nebo pár s 1-2 malými dětmi? Můžete se tedy držet menších dodávek, obytných vozů nebo karavanů, které se připevňují k zadní části vašeho auta. Početnou skupinu dospělých bude určitě zajímat větší ubytování, jako jsou obytné auta nebo karavany. Jak velké vozidlo se vám pohodlně řídí? To je důležitá věc, kterou je třeba vzít v úvahu. Výlet v dodávce se příliš neliší od řízení vozidla normální velikosti. Avšak plnohodnotný obytný vůz nebo tažený karavan vyžaduje, abyste se cítili pohodlně při řízení něčeho mnohem většího.

Rozpočet a stravování

Jeden z nejlepších bonusů stravování je kuchyň připojená k Vašemu autu. Máte totiž schopnost držet se rozpočtu! Při plánování cesty přemýšlejte o tom, kolik snídaní, obědů a večeří budete potřebovat. Udělejte si hrubý odhad, kolik z nich se uvaří v karavanu a kolik se sní venku. Vezměte v úvahu věci, jako jsou speciální lahůdky, oblíbené restaurace nebo místní jídlo, které najdete pouze na určitém místě.

Znát tyto informace předem vám pomůže vytvořit rozpočet a zároveň jej dodržet. Kuchyň v karavanu je pohodlná, zvláště pokud se ocitnete v oblasti bez mnoha restaurací. Znamená to také, že nemusíte zastavovat nebo přestat řídit, když si můžete udělat jídlo přímo na silnici.

Podcasty a playlisty skladeb

Není to skutečný výlet bez seznamu skladeb! Nemluvě o hodinách na cestě může vést k nudě. Nastavte si několik seznamů skladeb, ze kterých si můžete vybírat. Stáhněte si je předem. Pokud se vám více hodí dobrý podcast, vyhledejte si několik solidních a stáhněte si je také.

Balení

Možná nejlepší rada, pokud jde o balení na cestu do karavanu – nepřehlcujte se! To, že se nemusíte vejít do tašky do přihrádky nad hlavou v malém letadle, neznamená, že byste se měli s balením zbláznit. Dodržujte základní náležitosti požadované pro vaši konkrétní cestu (Pěší turistika? Turistické boty! Navštěvujete pláže? Opalovací krém a plavky! Atd.). A nezapomeňte na toaletní potřeby, elektroniku a nabíječky a spoustu vody.

Můžete se cítit na nějakou dobu odstrčeni od mezinárodního cestování, ale nenechte se tím zmást! Nyní je čas prozkoumat, co je k dispozici přímo na vašem vlastním „dvoře“ a naplánovat si vlastní výlet karavanem!

Zdroj: Ostrichpillow, Top-vozíky