E-koloběžka Beam Saturn získává podporu ve financování

Přední singapurská společnost zabývající se mikromobilitou Beam zajistila nové finanční prostředky ve výši 93 milionů USD (tj. 2 126 073 000 Kč) na urychlení nasazení své páté generace e-skútru Beam Saturn, spolu s vylepšenými bezpečnostními technologiemi založenými na Micromobility Augmented Riding Safety, neboli MARS.

Beam, přední společnost v oblasti mikromobility v Asii a Tichomoří provozující e-rideables v 15 městech po celé Austrálii, oznámila kolo financování série B ve výši 93 milionů USD (128 milionů USD) – to se rovná 2 926 361 600 Kč, vedené soukromou investiční společností Affirma Capital a včetně účasti Sequoia Capital India, Hana Ventures. , ICT Capital, EDBI, AC Ventures, RTP Global a Momentum Venture Capital a další.

Elektrická kola, skútry i e-koloběžky

Beam v současné době provozuje zapůjčitelná elektrická kola a skútry v Austrálii, Novém Zélandu, Jižní Koreji, Thajsku a Malajsii.

Příliv hotovosti má použití k urychlení nasazení nejen nového e-skútru Saturn páté generace společnosti, ale má se také použít k vylepšení sady bezpečnostních technologií Beam prostřednictvím nasazení Micromobility Augmented Riding Safety, neboli MARS.

e-koloběžka

Nová pátá generace e-skútru Saturn se chlubí 12palcovými koly – o 20 % většími než průměrný e-skútr. Spolu s hydraulickým odpružením a plně vyměnitelnými bateriemi s dojezdem 110 kilometrů, což se stává opět dvojnásobek průměrného e-skútru.

Nové trhy e-mopedu

„Jsme nadšeni, že můžeme obsluhovat nové trhy a cesty s naším e-mopedem Beam Jupiter. A přivézt tak naši pátou generaci e-skútru Beam Saturn do měst s technologií MARS, která poskytne významný pokrok v oblasti bezpečnosti, územního řízení města, řízení chování jezdců, a udržitelnosti,“ řekla Deb Gangopadhyayová, spoluzakladatelka a hlavní technologická ředitelka společnosti Beam.

„Jsme obzvláště hrdí na inovace, které jsme vytvořili, abychom snížili rizika pro chodce pomocí Beam Pedestrian Shield, palubní kamery s umělou inteligencí, která dokáže okamžitě a přesně detekovat chodce, aby zabránila kolizím a detekovala chodníky, aby automaticky snížila rychlost vozidla nebo dokonce zabránila jízdě.“

Webové stránky Beam ve skutečnosti vůbec neodkazují na e-moped Jupiter a vyhledávání názvu na internetu. Najde se zde pouze několik starých recenzí z roku 2013, takže není jisté, co přesně má spoluzakladatel Beam na mysli.

Společnost nicméně vysvětluje, že se hodlá stát „prvním operátorem trimodální mikromobility v Asii a Tichomoří. A to zavedením elektronických mopedů do svého portfolia vozidel“, což by mohlo odkazovat na Beam Jupiter a budoucí technologické zavádění.

Technologie a bezpečnost

Beam se snaží nejen urychlit nasazení svých elektronických skútrů a bezpečnostních technologií, ale také expandovat na nové trhy včetně Japonska, Indonésie, Filipín, Vietnamu a Turecka.

Technologie MARS společnosti Beam také výrazně zvýší bezpečnost pro ty, kteří jezdí na e-koloběžkách a e-kolech Beam. Poskytuje AI řízenou detekci chodců a okamžité prosazování pravidel geofencingu. Jako jsou zakázané zóny, pomalé zóny a vyhrazená parkovací místa díky centimetru. Přesná přesnost polohování a analýza jízdního chování založená na senzorech, která dokáže detekovat a omezit jízdu pod vlivem alkoholu, tandemovou jízdu nebo agresivní brzdění a vybočení.

„Mikromobilita převzala špičkové bezpečnostní systémy, jako je technologie MARS společnosti Beam. A implementovala je do malých elektrických vozidel, jako jsou e-koloběžky, e-skútry, e-kola a e-mopedy. To aby pomohla městům lépe proudit pro všechny,“ řekl Alan Jiang, spol. – zakladatel a výkonný ředitel.

„Jsme nesmírně potěšeni, že máme spolupráci s vizionářským fondem, jako je Affirma Capital. A to pro zajištění nižších nákladů, zelenější a bezpečnější mobility pro města v celé Asii a Tichomoří.“

„Odvětví mikromobility má v Asii a Tichomoří rychlý rozvoj a Beam je regionálním lídrem v tomto prostoru,“ dodal Taeyub Kim. Spoluzakladatel a šéf Koreje v Affirma Capital.

„Beam se vybavil vysoce schopnou správou, technologickou agilitou, osvědčenými provozními schopnostmi a kapitálově efektivní strategií expanze. Ta upevňuje její vedoucí postavení. Věříme, že meziregionální stopa a silná síť Affirma Capital podpoří exponenciální růst společnosti.

„Mikromobilita e-koloběžky se v odvětví, kterému zřejmě dominují vítězové regionálních kategorií, těší nejvyšší úrovně. Věříme, že Beam má dobrou pozici, aby se stal vítězem kategorie v Asii a Tichomoří,“ řekl Kim.

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz