Proč si pořídit novou Škodu Citigo?

Levné, praktické a zábavné. Ano smetánka mezi městskými auty, Škoda Citigo.

Roztomilá, levná na údržbu a drobná Škoda Citigo. Pod kapotou stejně překvapivá jako Volkswagen UP a Seat Mii.

Od svého uvedení na trh v roce 2012 až do své smrti v roce 2021 zaznamenávala obrovský úspěch. A nyní přichází ideální doba na koupi této ojeté krásky.

Co Citigo nabízí uvnitř?

Interiér Citiga

Prvních 7 let svého života to byl konvenční vůz s benzínovým motorem a atmosférickým třívalcem o objemu 1,0l. Výkon má tako kráska od škody buď 59 nebo 74 koní. Dodávala se s pětistupňovou manuální převodovkou, nebo za příplatek s automatizovaným manuálem.

Ve standartní výbavě nabízí pouze CD přehrávač, v této verzi nenajdeme ani elektrické ovládání oken nebo dálkové centrální zamykání. V pozdější verzi Elegance již Škoda přišla s klimatizací, výškově nastavitelným sedadlem, zadními senzory pro parkování. Součástí této verze je vyhřívání sedadel nebo satelitní navigace.

Škoda Citigo dělá opravdu dojem. Díky své pružné, tiché a dobře ovladatelné jízdě, která zahanbí mnoho větších vozů. V kombinaci s ovládáním světel, dobrou viditelností a svou velikostí je právem mezi oblíbenými městskými auty.

Zvenku působí velice malým dojmem, ale co se týče prostornosti uvnitř nemůže si nikdo stěžovat. Samozřejmostí je spousty úložných prostorů. Zadní sedačky jsou pouze dvě pro ušetření místa. Samozřejmě že pro 4 dospělé lidi to nebude nejkomfortnější jízda na světě, ale pokud budou uvnitř jen 2 členové posádky, mají dost místa na nohy lokty i hlavu.

V roce 2019 dostala Škoda Citigo nejen nový facelift, ale taky elektromotor a nový model známý jako Citigo-eiV. Po upozadění benzínového motoru nastoupil na scénu elektromotor s výkonem 82koní a 36.8 kWH baterií.

Ideální vozidlo do městské džungle

Dle oficiálních zpráv škody tento elektromodel ujede na jedno nabití 260 km, což je lepší než u modelu Smart EX Fortwo, ale nepřekoná to Renault Zoe.

Navzdory obrovské poptávce po elektrické variantě citiga Škoda přistoupila k jejímu stažení z prodeje. Takže nyní zůstává koupě ojetiny jako jediná možná varianta pokud si chcete pořídit právě Škodu Citigo.

Zdroj: AutoCar, TowPoint