Ford vyrobil 40miliontý pickup řady F

Ford pokořil hranici 40 milionu

Tato řada Fordu F je již 40 let nejprodávanější řadou v Americe.

Ford slaví milník, kdy vyrobil 40 milionů exemplářů pickupů řady F s dlouhou životností. Společnost představila tuto značku pro modelový rok 1948. Od té doby je nepřetržitě vyrábí. Rodina modelů je již 40 let nejprodávanějším vozem ve Spojených státech.

Čtyřicetimiliontým vozem řady F byl model F-150 Tremor z roku 2022 v barvě Iconic Silver. Dostane ho zákazník v Texasu.

První generace Fordu řady F byla k dispozici jako F-1 až F-8 a rostoucí čísla označovala vysokou hrubou hmotnost. Nabídka sahala od půltunového pickupu pro lehkou práci až po těžké verze pro komerční zákazníky a dokonce fungovala jako autobusy.

Tento 40miliontý Ford poputuje k majiteli do Texasu
Tento 40miliontý Ford poputuje k majiteli do Texasu

Ford a jeho vývoj v čase

Po debutu Fordu v modelovém roce 2021 se F-150 dočkal své 14. generace. Největší změnou je uvedení hybridního modelu PowerBoost s elektricky asistovaným dvojitě přeplňovaným 3,5litrovým motorem EcoBoost V6, který dosahuje výkonu 430 koní a točivého momentu 570 N.m. Na trhu se objevily i nové verze, které jsou v současné době v prodeji. Tato verze navíc může dostat 7,2kilowattovou verzi palubního generátoru Pro Power Onboard. Tento generátor obsahuje čtyři 120voltové zástrčky a jednu 240voltovou.

První plně elektrická verze Fordu řady F se objeví ještě letos. Ford uvede na trh model Lightning. V závislosti na stupni výbavy dosahuje jeho dvoumotorová pohonná jednotka výkonu 426 k nebo 563 k. Bez ohledu na to je k dispozici točivý moment 775 N.m. Baterie se standardním dojezdem nabízí odhadovaný dojezd 370 km. S akumulátorem se dojezd posune na 480 km.

Ford se také chlubí schopností modelu Lightning zajistit devítihodinovou dodávku elektřiny do domácnosti, pokud vypadne proud. I když k tomu, aby to fungovalo, potřebuje dům další zařízení.

Který model Fordu vás láká více? První z roku 1948, nebo poslední?

Zdroje: motor1, TowPoint