Lexus Electrified Sport nástupcem modelu LFA

Lexus předvedl na veletrhu SEMA v Las Vegas nový koncept Electrified Sport. Tento model se stane nástupcem modelu LFA

Lexus přivezl na veletrh SEMA v Las Vegas nový koncept Electrified Sport. Tento model nám dává nahlédnout do budoucnosti plně elektrické náhrady modelu LFA.

Lexus Electrified Sport

Koncept modelu Electrified Sport se poprvé představil koncem loňského roku jako součást jedenáctičlenné řady elektromobilů sesterské značky Toyota, které mají do roku 2030 doplnit modelové řady obou firem. Lexus popisuje koncept Electrified Sport jako „bateriový elektromobil, který zdědil jízdní vkus neboli „tajnou omáčku“ výkonu vypěstovaného prostřednictvím vývoje modelu LFA“.

Toyoda již dříve uvedl, že díky proporcím i nízké světlé výšce, které jsou pro sportovní vůz nezbytné, má předvést jedinečné jízdní vlastnosti vozu Lexus
Electrified Sport

Generální ředitel Toyoty Akio Toyoda uvedl, že chce, aby se jednalo o „sportovní bateriový elektromobil“. Dále nastínil, že cílový čas zrychlení z 0-100 km/h má být v rozmezí dvou sekund. Electrified Sport by měl být blízkou konkurencí pro modely jako Tesla Roadster, Lotus Evija a připravovaný Piech GT.

Toyoda již dříve uvedl, že díky proporcím i nízké světlé výšce, které jsou pro sportovní vůz nezbytné, má předvést jedinečné jízdní vlastnosti vozu Lexus. Dále potvrdil, že dojezd má být něco málo přes 700 km. Navíc u nového modelu připadají v úvahu polovodičové baterie.

Vkus budoucnosti

„Takto vytříbený jízdní vkus rozšíříme i na další modely, protože z Lexusu se stává značka zaměřená na bateriové elektromobily. Můžeme umístit baterie a elektromotory tak, aby přinášely více svobody. Umožní nám to lépe se přizpůsobit našim zákazníkům, různým regionům a různým životním stylům,“ dodal Toyoda.

Koncept Electrified Sport se vyznačuje mnoha stylistickými prvky často spojovanými s Lexusem, jako je dlouhá kapota a krátká, ale stylizovaná záď. V této fázi zatím neznáme, jak podobně by měl vypadat finální produkt. Nicméně snímky tohoto konceptu nám docela dobře naznačují, co můžeme od vozu očekávat.

Technické detaily a specifikace plně elektrického nástupce modelu LFA Lexus zatím oficiálně neoznámil.

Vedle již dříve potvrzené sériové verze elektrického SUV RZ značky Lexus představil další koncept velkého SUV a také menší elegantní sedan se silně se zužující linií střechy.

Zdroje: autoexpress, Top-Vozíky