Vydejte se na pláž do těchto pobřežních destinací

Pobřeží Mendocino v Kalifornii je jedním z našich nejlepších tipů pro inkluzivní dovolenou na pláži, která nabízí dobrodružství, umění, chutné jídlo a další

Pro LGBTQ+ cestovatele je nalezení příjemného místa prvním krokem při plánování dobrodružné i zábavné dovolené.

Slunce hřeje, atmosféra je chladná a je čas vyrazit na pláž. Ale jako mnoho cestovatelů hledejte víc než jen měkký písek a piña colady. Pro vás by prázdninová destinace měla být přívětivá, ohleduplná, ochranná a inkluzivní.

Vydejte se za zážitky

Jako queer světoběžníci ve věku 40 let, kteří navštívili 50 zemí na sedmi kontinentech, neustále hledají nová dobrodružství a zážitky nad rámec obvyklých horkých míst. Jako spoluautoři připravovaného průvodce National Geographic pro LGBTQ+ cestovatele hledají destinace, které zahrnují rozmanitost a živí komunitu.

Když zažijete chvíle, kdy se cítíte omezeni tím, kam a jak můžete cestovat. Věří, že queer cestovatelé – a vlastně všichni cestovatelé – by měli mít příležitost žít spolu takoví, jací jsou. Cílem výzkumu se stává sdílet oblíbené inkluzivní destinace a povzbudit ostatní, aby hledali nezapomenutelné zážitky po celém světě.

Zábavné pobřežní destinace

Zde je osm pobřežních destinací – pláže, ostrovy a dobrodružná místa v Severní Americe a Karibiku. Ty nabízejí něco pro každý druh cestovatele. Prozkoumejte a vydejte se za kulturou a historií, udělejte si túru, projeďte se na kole a další a pak zakončete den s nohama v písku.

Mendocino County, Kalifornie

Jen asi 150 mil (241 km) severně od San Francisca, tento kout kalifornské vinařské země – známý stezkami na útesech, úžasnými plážemi a sekvojemi – je již dlouho přívětivým regionem.

Státní park Mendocino Headlands nabízí oceánské útesy, pláže a mokřady podél Big River. Nenechte si ujít slavnou skleněnou pláž Fort Bragg, kde možná najdete poklad v podobě skla na odpadky, které bylo časem vyhlazeno a vyplaveno na pobřeží jako barevné mořské sklo.

Pokud vás zajímají tyčící se sekvoje, jeďte vlakem Skunk Train, necelou míli od pláže Glass Beach, který funguje od roku 1885. Můžete cestovat přes mosty na kozách a přes klidné louky. Pak si můžete odpočinout v lesbickém vlastnictví Penny Royal Farms and Vineyards, podniku s minimálním odpadem s akry (ha) vinic, lekcemi výroby sýra a farmou, kde má každá ovce své jméno.

Mystic, Connecticut

Connecticut, který brzy přijal legislativu o rovných právech, schválil v roce 1991 zákon o právech gayů, který zakazoval diskriminaci na základě sexuální orientace v oblasti bydlení, zaměstnání a úvěrů – což z něj dělá jeden z nejvíce vstřícných amerických LGBTQ+ států.

Město Mystic má zářivé pobřeží, které je domovem mořského přístavu a akvária, jedné z největších organizací na severovýchodě, která od roku 1975 zachraňuje, rehabilituje a vypouští nemocná nebo zraněná zvířata.

Bank Square Books, 10 minut jízdy od hotelu, nabízí dobrý výběr queer titulů. Pouhých 30 minut dále po pobřeží Stonington Point se skrývá malá pláž na špičce poloostrova s ​​úžasným výhledem na západ slunce nad vodou. Z něj můžete navštívit Old Lighthouse Museum, postavené v roce 1840, první muzeum majáků v USA.

Pro další venkovní zábavu navštivte Pequot Woods Park, lesní oblast pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře. Nebo jděte do Tree Trail Adventures pro scénické ziplining. Pro okouzlující nocleh se ubytujte v historickém lesbickém vlastnictví Mermaid Inn of Mystic, viktoriánském domě s italskou architekturou v srdci centra města.

Ostrovy San Juan, Washington

Ať už jsou pokryty tenkými pruhy mlhy nebo zářící modří, nádherné obloze nad ostrovy San Juan se vyrovná pouze to, co najdete níže: zalesněné parky se sytě zelenými douglasovými jedlemi a více než 300 mil (482 km) nízko položeného pobřeží a okouzlujícími přímořskými vesničkami, které se cítí nedotčené časem.

Není divu, že obyvatelé Seattlu milují skákací lety nebo trajekty na túru. Dále kolo, plavání a člun, díky atmosféře, která je pro všechny vítaná. Ostrov Lopez má zvlněnou zemědělskou půdu a jemnou topografii, která je pro cyklisty prvotřídní. Každé jaro nabízí Tour de Lopez nesoutěžní cyklistické dobrodružství bukolickou krajinou.

Na ostrově Orcas má státní park Moran terén pro cyklistiku, kempování, pěší turistiku, plavání a nemotorizované plavby. Čtyřhodinový výlet na vrchol hory Mount Constitution, nejvyššího bodu ostrovů, nabízí možnost vidět orly bělohlavé a prozkoumat kamennou vyhlídkovou věž postavenou Civilian Conservation Corps v roce 1936. Zde najdete dechberoucí panoramatický výhled na Mount Baker, severní kaskády a lesknoucí se vody souostroví San Juan.

Na ostrově San Juan je Friday Harbor útulným zákoutím pro nakupování a stravování a státní park Lime Kiln Point je jedním z nejlepších světových míst, kde můžete pozorovat kosatky. Hledejte je, jak plavou u břehu nebo se vydejte na výlet za pozorováním velryb.

Mladá žena na mořském kajaku u pobřeží na ostrovech San Juan ve Washingtonu, Vydejte se za pláž do těchto pobřežních destinacích
Na ostrovech San Juan ve státě Washington je jízda na kajaku jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat pobřeží; oblíbené jsou také plavby lodí, rybaření a pozorování velryb
Trajekt cestuje po vodních cestách San Juan Islands ve Washingtonu
Trajekt jezdí po vodních cestách ostrovů San Juan ve státě Washington

Nové Skotsko, Kanada

S největší kanadskou populací trans a nebinárních lidí je Nové Skotsko vítaným místem pro LGBTQ+ cestovatele. Provincie má širokou škálu atrakcí pro umělce, milovníky přírody a historie.

Za návštěvu stojí 100 divokých ostrovů, největší pobřežní ostrovní divočina v Novém Skotsku. A to s nádhernou divočinou včetně zátok s jasně modrou vodou, bílými písečnými plážemi, deštnými pralesy a rozmanitou divokou zvěří.

Divadlo Bus Stop Theatre v Halifaxu poskytuje prostor umělcům – včetně žen BIPOC, trans a nebinárních – k předvedení své práce. Nedaleká zátoka Fundy v New Brunswicku je domovem nejvyšších a nejnižších přílivů na světě, nejlépe viditelných z Hopewell Rocks.

Na Cabot Trail, slavné pětihodinové jízdě, která vede kolem ostrova Cape Breton na východním cípu Nového Skotska, můžete hledat velryby v Pleasant Bay, procházet se v Cape v národním parku Breton Highlands a navštívit Alexander Graham. Bell národní historické místo.

Staré město Lunenburgu na jižním pobřeží je na seznamu světového dědictví UNESCO s domy v britském koloniálním stylu, z nichž některé pocházejí z 18. století. Pro výhled na přístav se ubytujte v Pelham House Bed and Breakfast ve vlastnictví LGBTQ.

Mérida, Mexiko

Poblíž západního pobřeží poloostrova Yucatán se nachází Mérida živé, barevné a LGBTQ+ město. A jedno z nejbezpečnějších v Severní Americe. Mérida má prosperující queer komunitu.

Podél historické Paseo de Montejo, bulváru s dvěma mílemi obchodů, historických budov a restaurací, vydejte se prohlédnout si Monumento. A la Patria (Památník vlasti). Mistrovské dílo kolumbijského sochaře Rómula Rozo Peña s více než 300 ručně vyřezávanými postavami. Je to obzvláště velkolepé v noci, kdy je nasvíceno různými barvami.

Chcete-li nasát trochu přírody, vydejte se a navštivte místní cenote, přírodní zábavné vápencové koupaliště s odkazy na mayskou mytologii. Města Sisal (přístav, odkud se v roce 1810 poprvé uskutečnil vývoz z Yucatánu do Havany) a Maní (známé svou silnou mayskou kulturou). Jsou jen hodinu od Méridy a představují skvělý vedlejší výlet. Jsou známé jako „Pueblos Mágicos“. Což je označení udělené mexickým ministerstvem cestovního ruchu místům. Ta si zachovala svou původní architekturu, tradici a kulturu nebo mají význam pro historii Mexika.

Lidé plavou ve vodách jeskyně, jediná díra v zemi propouští světlo, Vydejte se za pláž do těchto pobřežních destinacích
Předpokládá se, že mnoho cenot v Méridě vzniklo dopadem asteroidu před miliony let na poloostrov Yucatán; tyto cenoty tvoří prstenec kolem kráteru Chicxulub

Curaçao, Nizozemské Antily

S mottem „biba i laga biba“ (žij a nech žít) je ostrov Curaçao známý svou pohostinností. A je ideálním místem k odpočinku, vydejte se k prozkoumávání čtvrtí v holandském stylu a ochutnávání místní kuchyně.

Na ostrově se na konci září koná každoroční festival Pride a jeho pláže, jako je Playa Lagun (skvělá pro šnorchlování) a Grote Knip (známá svou elektricky modrou vodou), jsou pobřežními vrcholy.

V hlavním městě Willemstad, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, jsou budovy v holandském stylu ve stínu zářivých pastelů. Pozoruhodný přírodní přístav, živé restaurace, kde můžete ochutnat holandský Bitterballen a antilský hovězí guláš, a Muzeum Kura Hulanda. Antropologické muzeum sídlící v řadě budov z 19. století podrobně popisuje mrazivou historii obchodu s africkými otroky. Včetně expozic zobrazujících, jak se Afričané násilně přesídlili do Karibiku a Ameriky a jaké brutální podmínky museli zotročení lidé snášet. Muzeum je domovem sbírky afrického a mezopotámského umění a artefaktů, které podrobně popisují, jak různé kultury ovlivnily společnost Curaçao.

Milovníci přírody se mohou pokochat krásou Curaçaa v Christoffelpark, největším národním parku ostrova, který je skvělý pro pěší turistiku, vydejte se pozorovat ptáky a vyhlídkové jízdy. V nedalekém národním parku Shete Boka sledujte mohutné vlny narážející na dramatickou sopečnou krajinu velkolepým způsobem.

Petrohrad na Floridě

Floridské pláže jsou velkým zábavným lákadlem, ale St. Pete, jak mu místní říkají, nabízí mnohem víc. St. Pete má prosperující LGBTQ+ komunitu s několika queer vlastněnými podniky. Od pouličního a muzejního umění až po procházku v botanickém ráji.

Vyzkoušejte Lingr, restauraci, která nabízí kreativní pokrmy, jako je hamachi crudo a sojová omáčka sušený losos, Let It Be Ice Cream pro domácí sladké dobroty a Tombolo Books, nabízející čtení z celého světa, včetně LGBTQ+ knih pro mladé čtenáře. Obchod také pořádá speciální akce s queer spisovateli.

St. Pete je domovem jedné z největších oslav hrdosti na Floridě (v červnu) a barevných nástěnných maleb, které oslavují inkluzivitu. Nenechte si ujít nástěnnou malbu Pride Street Mural s 11 pruhy zahrnujícími členy komunity LGBTQ+ a barevné lidi a nástěnnou malbu Black Lives Matter Mural, kterou namalovalo 16 místních umělců.

Pro milovníky umění je v Dalího muzeu umístěna vynikající sbírka olejomaleb, kreseb a soch Salvadora Dalího; a Museum of Fine Arts je domovem 20 000 řeckých, římských, afrických a asijských děl. Pro venkovní zábavu nabízí park Fort DeSoto přírodní stezky a místa, kde se můžete ochladit, vydejte se na 100 let staré zahrady Sunken Gardens. Ty jsou biodiverzní oázou asi 50 000 rostlin a tropických květin.

Velký zábavný ostrov, Havaj 

Jako 15. stát, který v roce 2013 legalizoval sňatky osob stejného pohlaví, je Havaj dlouho inkluzivní destinací. Zatímco Oahu (domov Honolulu, Pearl Harbor a Waikiki Beach) přitahuje nejvíce návštěvníků, Big Island je oblíbený u LGBTQ+ cestovatelů. Ti hledají dobrodružství, přírodní krásy a kulturní zážitky v uvolněnějším prostředí.

Oblasti Kona a Hilo mají několik ubytování ve vlastnictví LGBTQ+, jako je Kane Plantation Guest House, který se nachází na avokádové farmě s úžasnými výhledy na pobřeží Kona; a Hilo Bay Hale Bed and Breakfast, historická budova z roku 1914, která byla v roce 2008 zachráněna před demolicí a obnovena jako hostinec. Nabízí relaxační zahrady, tyčící se bambus a – pro fanoušky Golden Girls  – lanais.

Velký ostrov se jeví známý svou biologickou rozmanitostí a rozsáhlými ekosystémy. Včetně sopek chrlících roztavenou lávu, deštných pralesů a pláží, jako je Papakōlea. Vzácná pláž se zeleným pískem (na světě se objevují jen tři další) zbarvená olivínovými krystaly.

Při návštěvě tohoto přívětivého ostrova si nenechte ujít návštěvu národního parku Volcanoes, a vydejte se na prohlídku farmy Kona Coffee Living History Farm, šnorchlování ve státním parku Hāpuna Beach, dozvědět se více o mocných přírodních silách v tichomořském muzeu tsunami, noční potápění s mantami, ponoříte se do rané historie a kultury Havaje v národním historickém parku Pu’uhonua O Honaunau (což znamená „poslední útočiště“, tato oblast byla útočištěm pro porušovatele zákona ve starověké havajské společnosti) a pozorujte hvězdy na Mauna Kea, posvátném místě, které je také nejvyšší hora světa měřená od dna oceánu.

Zdroj: nationalgeographic, Vapol