Abarth Classiche 1300 OT: Výroční model se základem Alfy Romeo 4C

Alfa Romeo ukončila výrobu modelu 4C už v roce 2020, ale v roce 2024 se vrátí jako výroční model Abarth Classiche 1300 OT

Italská automobilka Alfa Romeo ukončila výrobu svého modelu 4C už v roce 2020, ale v roce 2024 se kupé s motorem uprostřed nečekaně vrátí. Společnost Stellantis Heritage oživuje tento sportovní vůz u příležitosti 75 let jiné italské značky – Abarth, a to modelem s názvem 1300 OT. Jedná se o moderní poctu Fiatu-Abarth OT 1300 z roku 1965, přičemž jeho základ hledejte právě u modelu Alfa Romeo 4C.

Alfa Romeo 4C se vrací již podruhé

Není to poprvé, co se Alfa Romeo 4C překvapivě vrací. Abarth Classiche 1000 SP z roku 2021 se řídil podobným vzorcem, i když ve formě kabrioletu.

Stejně jako u předchozího oživení 4C jsou i zde sporné přední světlomety typu bug-eye. Ale pokud se někomu takto líbí, tak proč ne. Zbytek stavby se zdá být v pohodě, i když původní model 4C měl něco víc do sebe.

Specifikace nového modelu Abarth Classiche 1300 OT

Abarth Classiche 1300 OT má karoserii z uhlíkových vláken, zadní žaluzie a periskopovou střešní lžíci na počest úspěšného závodního vozu z 60. let. Široký chladicí otvor na zádi má výrazný nápis Abarth, takže každý ví, že tohle není obyčejné 4C.

Abarth Classiche 1300 OT má karoserii z uhlíkových vláken, zadní žaluzie a periskopovou střešní lžíci na počest úspěšného závodního vozu z 60. let
Sportovní vůz Abarth Classiche 1300 OT vznikl k výročí 75. let společnosti

U původního vozu se upustilo od dvojitých koncovek výfuku a nahradilo se centrálně umístěnou lichoběžníkovou soustavou. Nenajdete zde také žádné označení Alfa Romeo, protože Abarth místo něj umístil svůj Scorpion.

Možná má automobilka Alfa Romeo ještě několik nevyužitých podvozků, motorů a převodovek, které se nyní znovu použijí právě pro limitovanou sérii Abarthu.

Objednávky pro nový vůz jsou již v plném proudu

Stojí za zmínku, že model 4C se v loňském roce stále objevoval v žebříčcích prodejů Alfy ve Spojených státech. A to i přesto, že kupé se v USA přestalo prodávat už v roce 2019. Pokud chcete Abarth Classiche 1300 OT, objednávkové knihy už jsou otevřené. Ceny však zatím společnost nezveřejnila.

Zdroje: motor1, Vapol