Cestovatelské tipy kam za sportem v roce 2022

Fotbal, tenis a golf už umíte, co zažít něco zábavnějšího?

Nabízíme vám tipy na několik vzrušujících destinací, které mnohonásobně předčí vaše očekávání. Konec s obyčejným fotbalem nebo neustálým pilování vašeho bekhendu na sídlištním kurtu. Máme pro vás tipy na zbrusu nové sporty.

Existuje celá škála sportovních aktivit, které si můžete vyzkoušet a naučit v úžasných destinacích. Výlety, které vám přinesou potencionálního nového koníčka, ale taky porozumění místu a silnější spojení s tamními lidmi.

Nažhaveni na nové sporty?

Od kitesurfingu v Británii až po freediving v Austrálii. Tady vám představíme 9 úžasných destinací, kam se letos vydat za sporty.

Hurling, Irsko

Hurling je irský národní sport. Pokud máte bleskurychlé reakce bude to ta pravá hra pro Vás. Tento sport je v Irsku prakticky náboženstvím v částech Smaragdového ostrova se hraje přibližně 4000 let.

Jedná se o kolektivní sport kde proti sobě hraje 15 hráčů na každé straně. Používá se dřevěná hůl, která se nazývá hurl a slouží k odpalu míče mezi branky. Zní to jednoduše? Navštivte Irsko a vyzkoušejte.

Irský národní sport, Hurling

Plávání v ledu, Finsko

Zdravotní benefity otužování jsou boomem poslední doby. Ať už mluvíme o zlepšení zvládání stresu nebo posílení imunitního systému. Finové berou otužování a plavání v ledové vodě stejně seriózně, jako jejich národní sport -otužování. Navíc ponořit se do ledových vod země je také cestou k Finské psychice.

V Helsinkách je vybavený mořský bazén, který je ideální začátek k plavání ve studené vodě. Musíte se brodit sněhem, abyste se dostali do ledové vody. Na druhou stranu 3 sauny a bar poskytují skvělé příležitosti k pozdějšímu zahřátí.

Cyklistika, Rwanda

Jezdit na kole se můžete naučit kdekoliv na světě. Po genocidě v roce 1994 se cyklistika stala důležitou součástí tamější kultury. Skupinka původních obyvatel založila team, který nyní soutěží na Olympiádě.

Země tisíců kopců může být oříšek pro začínající jezdce, ale nádherné scenérie, vřelí lidé a slavné horské gorily vynahrazují vyčerpávající výstupy. Navíc místní volí vlastní způsob vypořádání se s kopci. Jednoduše se svezou s nákladními auty.

Ve Rwandě si umí sport ulehčit

Kitesurf, Velká Británie

Bouřlivé počasí v Británii dokáže pořádně zkazit den u moře, ale zato nabízí ideální podmínky pro kitesurf. Podél pobřeží jsou rozesety desítky škol, které vás naučí zkrotit vlny a využít při tom sílu větru.

Pláž Lancing je vyhlášená kitesurfingová oblast s několika vyhlášenými hospodami v okolí, které poskytnou příjemné útočiště po skončené lekci.

Surfování na vulkánu, Nikaragua

Většina lidí vyhazuje staré matrace na skládku. To neplatí pro Nikaragujce o kterých je známo, že je vynesou na vrchol nejbližší sopky a pak se na nich vozí dolů. Nebo to tak alespoň říkají pověsti o raných začátcích surfování na sopkách.

Stejně zábavné jako sáňkování akorát trochu nebezpečnější. Vulcanoboarding však od svých počátků nabral na popularitě a propracovanosti. Profesionální sportovci sjíždí černým popelem rychlostí až 90 km/h. Nejoblíbenější místo je 728m vysoká, aktivní sopka Cerro Negro poblíž města Leon v Západní Nikaragui.

Různé cestovní kanceláře nabízejí lekce nováčkům. Musíte však počítat s potencionálním nebezpečím jako jsou řezné rány, škrábance nebo také vdechování jedovatých plynů. Mnohé sportovní nadšence to však neodradí od tohoto jedinečného zážitku.

Netradiční sport – sáňkování na sopce

Tak co, vybrali jste si destinaci nebo sport, který v roce 2022 pojedete vyzkoušet?

Zdroje: LonelyPlanet, Vapol