Generac představuje přenosné panely mimo síť

Nové 100 W solární panely Generac lze spárovat s přenosnými bateriovými elektrárnami společnosti.

Společnost Generac Power Systems představila GS100, 100 W solární panel, který se navrhl speciálně pro spárování s přenosnými elektrárnami společnosti mimo síť.

Panely o výkonu 100 W se tak vyznačují trojitým složením s vestavěnými stojany pro snadnou instalaci a také přenositelnost. Jsou vodotěsné a prachotěsné ale i odolné proti chemikáliím a stojí v přepočtu 6 750 Kč, řekl Generac.

„Spárování naší přenosné elektrárny s novým solárním panelem GS100 poskytuje tak ideální energetické řešení pro kempování mimo síť. Také zároveň dobrodružství a nebo jakoukoli činnost, která tak vyžaduje skutečnou energetickou nezávislost, protože se plně dobíjí pouze a jen sluncem,“ řekl Kyle Raabe, prezident společnosti spotřební energie pro Generac.

Panely jsou kompatibilní s přenosnými elektrárnami GB1000 a GB2000 a jsou tak dodávány s kabelem pro připojení k zařízením Generac. Paralelně lze zapojit až čtyři panely, které tak nabízejí solární nabíjecí výkon, a to až 400 W.

Přenosné solární panely společnosti Generac Power Systems

Generac představuje přenosné panely mimo síť
Panel GS100 a bateriová banka GB1000

Powerbanka GB1000 se dokáže nabít až z 0 % na 80 % za 2,1 hodiny ze stěnového výstupu a podporuje tak nabíjení ze solárních a automobilových výstupů, ale i generátorů. Obsahuje AC a 12 V DC zásuvky, USB porty ale i 15 W bezdrátovou nabíjecí podložku pro použití s ​​kompatibilními zařízeními.

Generac také představil zesilovače nabíjení pro své dvě přenosné bateriové elektrárny, včetně možností 200 W a 450 W. Volba 200 W tak může prodloužit dobu nabíjení o 25 %. Zatímco varianta 450 W, kompatibilní s GB2000, nabízí až o 50 % rychlejší nabíjení, uvedl Generac. Cena zesilovačů náboje se tak pohybuje v přepočtu od 2 250 až 3 140 Kč.

Společnost Generac, která je známá svými nabídkami rezidenčních záložních generátorů, stále více vstupuje na solární trh s novými produkty a službami.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint