Polestar 2 jako soutěžní speciál!

Polestar

Po prezentaci speciálu Polestar 2 Experimental, zaměřeném na závodní okruh, se výrobce obrátil opačným směrem a pustil se do světa zimní rallye. Chtěli byste něco takového i v sériové výrobě?

S predikcí třech nových elektrických modelů od Polestar, kterých se máme v následujících letech dočkat, má Polestar plné ruce práce. Zároveň ale nezapomíná na práci hrou a přináší zajímavou kreaci pro volný čas. Koncepční vůz postavený v jediném exempláři stojí na základech modelu Polestar 2 a nese příhodný přívlastek Arctic Circle.

Loni v Goodwoodu se nám představil projekt Experimental založený opět na Polestaru 2. Jednalo se o více soustředěné provedení s nižším a tužším podvozkem pro hrátky na okreskách i okruhu.  Ve srovnání s ním je Arctic Circle úplně jiný šálek horkého čaje. Už na první pohled je patrná inspirace soutěžními rallye vozy. Tady o asfalt rozhodně nepůjde.

Arctic Circle dostal speciální set tlumičů, který posunul světlou výšku vzhůru o 30 mm. Tlumiče Öhlins jsou oproti standardu o 30 procent měkčí a mají větší zdvih. Trvalý styk s povrchem zajišťují bílé 19palcové disky OZ Racing obuté do pneumatik v rozměru 245/35 R19, přičemž každá z nich je posetá 490 hřeby. Za nimi je vidět čtyřpístkový set brzdičů Brembo z příplatkového Performance paketu.

Technické specifikace nového Polestaru

Technický základ Polestar byl vypůjčen od modelu s prodlouženým dojezdem a dvěma elektromotory. Ty konceptu poskytují výkon 350 kW se 680 N.m točivého momentu. Pokud se vám zdají hodnoty povědomé, tak ano, stejná čísla odpovídají dodatečnému vylepšení pro sériové vozy. Na rychlé kontrolované starty můžete pádly pod volantem aktivovat launch kontrol.

Pro ucelení dojmu vybavil Polestar svůj vůz zadním vyprošťovacím popruhem a karbonovou lopatou na sníh v zavazadlovém prostoru. V interiéru najdeme skořepinové sedačky Recaro s uhlíkovými detaily. Exteriér v rallye stylu doplňují přídavná LED světla na přídi, karbonový splitter, ochrana podvozku a matné šedo-bílé zpracování karoserie, které se skvěle maskuje v okolní bílé krajině.

Celkové odladění vozu měl na starost vedoucí vývoje podvozků Joakim Rydholmm, vítěz několika trofejí v rallye. Ten určitě věděl, jak takové auto postavit.

Zdroje: Autorevue, Vapol