Volkswagen Phaeton – tajný nástupce je odhalen

Německá automobilka Volkswagen již šest let neprodává model Phaeton. VW nyní odhaluje, že má v plánu pokračovat na trhu luxusních sedanů

Je to již šest let, co se Volkswagen Phaeton přestal prodávat. Nyní však automobilka VW odhaluje, že má v plánu pokračovat na trhu luxusních sedanů.

Phaeton se stal skutečně ambiciózním projektem od Volkswagenu, když se objevil na konci devadesátých let. Ferdinand Piech, předseda představenstva VW v té době, stanovil nepravděpodobné vývojové cíle vozu. Chtěl ukázat, že firma je schopná konkurovat na trhu luxusních vozů. A proto uvedli na trh v roce 2003 model Phaeton. V roce 2016 jej vyřadili z prodeje a nyní VW konečně odhalila, že plánuje nástupce pro svůj konkurenční sedan Mercedes třídy S.

Ukázalo se, že Volkswagen se nacházel blízko oznámení druhé generace modelu Phaeton. Tyto nové obrázky ukazují funkční běžící prototyp, který vypadá téměř připravený k výrobě. Nejen to, Mk2 Phaeton (nazvaný Phaeton D2) předvedl spoustu technologií VW, které si nakonec našly cestu do jiných sériových vozů.

Tomasz Bachorski, šéf interiérového designu ve Volkswagenu, řekl: „Skutečnost, že Phaeton D2 předběhl svou dobu, lze dnes vidět na prvcích, jako je zakřivený displej. Tento displej jsme plánovali pro nástupce Phaeton a který jsme uvedli na trh v roce 2018 v kokpitu Touareg’s Innovision.

Phaeton a design

Vnější design tohoto koncepčního vozu má také odstíny původního Phaetonu, se silným C-sloupkem. Dále s jednoduchým designem přední části, nápisem „Phaeton“ na víku zavazadlového prostoru a spoustou chromu.

Původní výrobní proces Phaetonu odpovídal nejvyšším standardům jakéhokoli Volkswagenu do té doby. Ke standardům patřilo speciálně dovezené dřevo, které obkládalo například výrobní podlahu a dělníci při montáži vyžadovali rukavice.

Tato sestava motorů vozu opravdu vynikala. Dříve měly vozy k dispozici dva atmosférické benzínové motory a TDI, skládající se z 3,2 litru V6, 6,0 litru W12 s dvojitým přeplňováním a 5,0 litru V10 TDI. Později jsme viděli zařazení 4,2litrového V8, následovaného 3,0litrovým V6 TDI. Všechny modely se dodávaly s automatickou převodovkou. Avšak dřívější verze s motorem V6 a pohonem předních kol mohly být na některých trzích také s pětistupňovou manuální převodovkou.

Phaeton se během své životnosti mnohokrát aktualizoval. Zejména v roce 2011, kdy prošel komplexním faceliftem exteriéru. Plán Volkswagenu na uvedení navazujícího modelu založeného na D2 se zastavil ve prospěch strategie elektrifikace německé firmy.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky