Prémiový elektrický sedan od Volkswagenu

Volkswagen v pondělí odhalil koncept ID.Aero. Jde o elektrický sedan, který představuje budoucí vlajkový model značky VW ve Spojených státech. Koncept přenáší designový styl z předchozích modelů rodiny ID. Příkladem je crossover ID.4. Styl přenáší do „prémiového sedanu střední velikosti,“ uvedl VW v tiskové zprávě.

Je postaven na stejné platformě MEB jako ostatní modely ID. Má stejnou baterii s využitelnou kapacitou 77 kwh. Pozoruhodný koeficient aerodynamického odporu 0,23 by však mohl přinést nejdelší jízdní dosah ze všech modelů založených na MEB. VW odhaduje dojezd 385 mil v evropském testovacím cyklu WLTP.

Prémiový elektrický sedan od Volkswagenu

A to navzdory velkorysým proporcím ID.Aero. S délkou 5 metrů to bude jedno z největších vozidel postavených na platformě MEB, spolu s dodávkou ID.Buzz. Toto není první větší koncept založený na MEB, který VW ukázal. Navazuje na koncept sedanu ID Vizzion z roku 2018 a koncept vozu ID Space Vizzion z roku 2019. VW ale říká, že to tentokrát s produkční verzí myslí vážně. Sériový model bude uveden na trh v Číně v druhé polovině roku 2023 a v témže roce v Evropě. VW uvedl, že ID.Aero přijde také do USA, ale nezmínil konkrétní časový plán.

Co s prémiovým sedanem v USA?

V USA elektrický prémiový sedan poslouží jako alternativa k nedávno ukončenému sedanu střední třídy VW Passat. Smrt Passatu je symbolem posunu amerického trhu směrem k pickupům a SUV, ale zdá se, že VW se dívá i na tyto segmenty. Generální ředitel VW Group of America Scott Keogh začátkem tohoto roku uvedl, že automobilka zvažuje elektrický pickup. VW také pracuje na značce Scout EV, která bude provozována jako samostatný obchodní subjekt. K překvapení a zděšení jejích amerických prodejců.

Volkswagen ID.Aero concept
Prémiový elektrický sedan od Volkswagenu s konceptem ID.Aero

Jaká byla historie značky, než přišel prémiový sedan. Volkswagen AG nebo jen VW je německá automobilka. Sídlí ve Wolfsburgu. Patří do skupiny Volkswagen Group. Její název v překladu znamená lidový vůz. Založili ji v roce 1937 jako Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH a později přejmenovali na Volkswagenwerk GmbH.

Zdroje: greencarreports, Vapol