Volkswagen Amarok

Volkswagen se oficiálně pochlubil novou, druhou generací Amaroku. Na rozdíl od předchůdce nejde o samostatný projekt, ale o výsledek spolupráce s Fordem.

Vidno to na první pohled. Designéři Volkswagenu vynaložili maximální úsilí, aby odlišili Amarok od základu, na kterém byl postaven. Velká maska ​​chladiče se stříbrnými, horizontálními žebry, ostře vykreslené světlomety či stříbrná vložka v nárazníku odkazují nejen na předchůdce a ostatní modely značky, ale hlavně ani nijak nepřipomínají Ford Ranger. Podobně je to i vzadu, kde Volkswagen použil LED lampy se zajímavou grafikou.

Volkswagen Amarok

Na výběr budou dvě karosářské verze – standardní, pětimístná s dvojitou kabinou a dvoumístná s kratší kabinou, ale s větším nákladním prostorem. Bez ohledu na váš výběr je to obrovské auto o délce 5 350 mm, šířce 1 910 mm a rozvoru 3 270 mm. To je citelně víc než u předchůdce. Kromě toho jsou působivé i další parametry. Mluvíme o maximální hmotnosti nákladu 1,16 tuny nebo působivé tažné kapacitě 3,5 tuny. I střecha snese nadstandardní zátěž – celých 350 kg.

Kabina Fordu Amarok

Kabina se neliší od typických osobních aut a v bohatších verzích se má dostat i do prémiového segmentu. Výrobce se chlubí mimo jiné kůže pokrývající horní část palubní desky, digitální displeje či rozsáhlá multimédia s vertikálním dotykovým displejem, jako ve Fordu. Zřejmě to není SYNC, ale systém Volkswagen.

A co motory? I tady je mnoho překvapení. Ti, kdo se báli extrémního zmenšování, mohou být klidní. Roli základní jednotky bude vytvářet 150 koní, dvoulitrový turbodiesel, nabízený i ve výkonnější 170 koňové verzi. Na některých trzích dostaneme také variantu Bi-TDI 209 koní. Na vrcholu nabídky naftových motorů je 3litrový V6 TDI o výkonu 250 k.

Amarok

Konstrukce

To ovšem není konec. Nezapomnělo se ani na fanoušky benzínu, jejichž touhy uspokojí 2,3litrový motor o výkonu 302 koní. Jedná se o známý EcoBoost používaný v Mustangu a Focusu. Za zmínku stojí, že slabší varianty Amaroku budou standardně spárovány se šestistupňovou manuální převodovkou. Všechny motory s výkonem nad 200 koní však dostanou 10stupňový automat.

Standardem v Evropě bude i pohon všech kol 4Motion. Varianta s pohonem zadních kol bude dostupná na jiných trzích. Na výběr bude celkem pět úrovní výbavy: Amarok, Life, Style, Panamericana a Aventura.

Zdroj: automagazin.sk, top-voziky.cz