Toyota Hilux 2024 dostane hybridní dieselový pohon

V Evropě se objeví v roce 2024 nová Toyota Hilux s hybridním pohonem.. Přináší o něco vyšší výkon a efektivitu oblíbeného pick-upu

Zájemci o nákladní automobily v Evropě mají na obzoru novou Toyotu Hilux, která přináší pro rok 2024 o něco vyšší výkon a efektivitu oblíbeného pick-upu. Společnost právě uvedla na trh mild-hybridní verzi, která k již tak svižnému dieselovému agregátu přidává pořádnou porci tahu.

Pohon nové Toyoty Hilux 2024

Tato iterace Toyoty Hilux 2024 je vybavená 48V mild-hybridním systémem s jedním motorem zabudovaným do pohonné jednotky, který přidává dalších 16 koní (12 kW). Je spojený s přeplňovaným vznětovým čtyřválcem Toyota o objemu 2,8 litru, který sám o sobě produkuje 201 koní a silný krouticí moment 369 N.m. Vůz je vybavený turbodmychadlem, které je součástí výbavy. Motor napájí malá 48V lithiová baterie, a protože se jedná o mild-hybridní systém, není k dispozici žádný pouze elektrický režim.

Takto vybavený Hilux Hybrid 48V je podle Toyoty o pět procent úspornější při čerpání pohonných hmot ve srovnání se standardním dieselovým pohonem
Toyota Hilux Hybrid 2024 je úspornější

Takto vybavený Hilux Hybrid 48V je podle Toyoty o pět procent úspornější při čerpání pohonných hmot ve srovnání se standardním dieselovým pohonem. Částečně je to díky vylepšenému systému stop-start, který prý zlepšuje jízdu v hustém provozu při zastavení a rozjezdu. Díky elektromotoru může motor zůstat vypnutý o něco déle v extrémně pomalých situacích.

Elektrifikovaný pick-up dostal systém Toyota Multi-terrain Select, který zahrnuje šest jízdních režimů
Nový Hilux nabízí šest jízdních režimů

Toyota také nastavuje volnoběžné otáčky dieselového motoru na 600 otáček za minutu, aby spotřebovával méně paliva. Stojí za zmínku, že ačkoli automobilka uvádí pětiprocentní nárůst účinnosti, konkrétní statistiky týkající se spotřeby paliva zatím nejsou k dispozici.

Další vychytávky vylepšeného modelu

Nový Hilux Hybrid 48V nabízí více než jen vylepšené pohonné ústrojí. Elektrifikovaný pick-up dostal systém Toyota Multi-terrain Select, který zahrnuje šest jízdních režimů. Můžete také zvolit automatický režim a nechat vůz, aby sám rozhodl, co je nejlepší. Aby Hilux dostál své pověsti terénního vozu, podnikli inženýři další kroky k vodotěsnosti elektrických částí. Hybridní vůz se dokáže brodit vodou o hloubce až 27,5 cm.

Aby Hilux dostál své pověsti terénního vozu, podnikli inženýři další kroky k vodotěsnosti elektrických částí
Interiér modelu Hilux 2024

Tento nový hybridní Hilux není tak svižný jako hybridní Toyota Tacoma nabízená v Severní Americe. Tacoma získala 2,4litrovou pohonnou jednotku I-Force Max o výkonu 326 koní. Stejně jako u Hiluxu, ani u Tacomy zatím neznáme údaje o účinnosti. Teprve se ukáže, který vůz je při čerpání úspornější. Autocar připomíná, že již standardní diesel Hiluxu má certifikaci WLTP na 7,9 l/100 km.

Pro kupující v Evropě se Hilux Hybrid 48V začne prodávat v polovině roku 2024, a to výhradně ve verzi Double Cab.