Rezidenční solární moduly HJT Panasonic

Panasonic na nedávném veletrhu RE+ v Las Vegas představil své nové rezidenční solární moduly – včetně modelů s polovičním heteropřechodem (HJT) spolu s domácím bateriovým systémem a zařízením pro správu energie.

Panasonic přitáhl určitou pozornost na konferenci RE+ v Las Vegas v Nevadě, když přizval zlatého olympijského medailistu Michaela Phelpse, aby propagoval své nové produkty, včetně nové řady rezidenčních solárních modulů, domácí baterie a domácího systému řízení energie.

„Dlouhotrvající závazek společnosti Panasonic k udržitelnosti, včetně vývoje technologií pro vytvoření čistší budoucnosti, jako jsou vysoce výkonné solární panely a domácí úložiště energie, je důvodem, proč jsem se letos rozhodl s nimi spolupracovat a vybavit svůj domov solárními panely Panasonic“ řekl Phelps.

Nová řada napůl řezaných rezidenčních solárních modulů vyrobená technologií HJT

Hlavní dodavatel panelů odhalil moduly řady 430 HK2/420 HK2 Black, vyrobené technologií heterojunction (HJT), polořeznými články a spoji bez mezer. Moduly 430 W a 420 W jsou nejvýkonnějšími dostupnými moduly společnosti se sportovní účinností 22,2 % a 21,7 %.

Na řadu EverVolt HK2 se vztahuje 25 letá záruka na výkon, produkt, díly a práci. Panasonic uvedl, že panely mají nízkou míru degradace 0,25 % ročně, což vede k minimálně 92 % původní produkce do roku 25. Společnost uvedla, že její moduly těží z minimální nízké indukované degradace a potenciálně indukované degradace.

Rezidenční solární moduly HJT Panasonic
Rezidenční solární modul

Spolu s řadou HK Black představil Panasonic své moduly s technologií pasivovaného emitoru a zadního kontaktu (PERC) a polovičními články. Ty jsou o něco méně výkonné, ale nabízejí nižší cenu. Řada 405 PK2 a 400 PK2 nabízí účinnost 20,8 % a 20,5 % a jmenovitý výkon 405 W a 400 W.

Moduly nabízejí na konci 25 let provozu výkon minimálně 84,8 %. Na tyto moduly se nabízí stejná 25 letá záruka na výkon, produkt, díly a práci.

„Naše řada prémiových modulů nabízí různé možnosti a cenové body, což umožňuje větší flexibilitu a možnosti pro spotřebitele i instalační firmy,“ řekl Mukesh Sethi, ředitel solárního a energetického úložiště ve společnosti Panasonic Eco Systems North America.

Domácí baterie EverVolt

Spolu s novými vystavenými moduly byla v červnu oznámena domácí baterie. Domácí baterie EverVolt nové generace je modulární zařízení pro ukládání energie, které podporuje stejnosměrnou i střídavou vazbu.

Úložný systém obsahuje hybridní invertor a lithium-fero-fosfátovou baterii. Obsahuje také SmartBox, domácí zařízení pro správu energie.

Každá baterie je modulární v krocích po 4,6 kWh využitelné energie a nabízí až 18,4 kWh na baterii. K jednomu SmartBoxu lze připojit až čtyři baterie EverVolt a dosáhnout tak výkonu až 30 kW a 72 kWh využitelné energie. Ke třem sledovačům bodu maximálního výkonu lze připojit až 15,2 kW solárních modulů. Baterie nabízí až 7,6 kW nepřetržitého záložního napájení v jedné baterii.

Proud baterie 160 A AC pomáhá udržet více spotřebičů v nepřetržitém provozu a může používat 120 V i 240 V bez potřeby transformátoru. Je dimenzován na životnost 6 000 cyklů a má 98 % maximální účinnost a 97,5 % váženou účinnost CEC. Umožňuje také předimenzování FV o 200 %, což znamená, že solární kapacita může překročit kapacitu střídače až o 200 %.

Baterie funguje v několika provozních režimech. Včetně režimu zálohování, vlastního použití, doby používání a vlastních režimů, které lze nastavit prostřednictvím mobilní aplikace. Zařízení je připojeno k monitorovacímu systému Wi-Fi připojenému k aplikaci Panasonic.

Bezdrátový software

Majitelé domů mohou sledovat úroveň nabití baterie, zobrazovat údaje o spotřebě energie a zobrazovat výstrahy a pokyny k odstraňování chyb. Systém může přijímat aktualizace firmwaru v reálném čase prostřednictvím bezdrátového softwaru.

Baterie EverVolt má funkci černého startu pro restart systému pomocí solární energie po výpadku sítě. Je kompatibilní s generátory až do 125 A pro podporu domácnosti při dlouhých výpadcích proudu. SmartBox umožňuje zálohování až šesti zátěží elektrického panelu.

Bateriový systém se může instalovat uvnitř nebo venku a má certifikaci UL9540A pro tepelný únik na úrovni jednotky. Panasonic zahrnuje 12 letou záruku na produkt, která pokrývá produkt, výkon a práci napříč všemi hlavními systémy a součástmi solární instalace.

„Se zvýšeným zaměřením na čistou energii poskytuje domácí bateriový systém EverVolt majitelům domů nové, vylepšené řešení pro správu energie, které se snadno instaluje a lze jej použít s novými i stávajícími solárními systémy,“ řekl Sethi.

Zdroj: pv-magazine, Vapol