Volkswagen Passat Pro dokazuje, že se sedanům daří

Automobilky ještě na sedany nerezignovaly. Volkswagen se chystá v Číně uvést na trh nový model - Passat Pro 2024

Pokud si instinktivně spojujete auta se sedany, tak by se dala tato doba posedlá SUV považovat za mírně depresivní. To však neznamená, že by automobilky na kdysi tradiční styl karoserie zcela rezignovaly. Vezměme si například Volkswagen, který se chystá v Číně uvést na trh nový sedan Passat Pro 2024.

Passat Pro je po Magotanu druhým sedanem střední třídy v Číně

Volkswagen Passat Pro ve skutečnosti není jediným sedanem střední třídy této značky v druhé nejlidnatější zemi světa. Je zde také nedávno představený Magotan, který VW vyvinul společně s místní automobilkou FAW. Tento nový sedan ožívá díky společnému podniku se společností SAIC.

Volkswagen Passat Pro ve skutečnosti není jediným sedanem střední třídy této značky v druhé nejlidnatější zemi světa
VW Passat Pro se stane druhým sedanem od Volkswagenu pro čínský trh

Ještě před oficiálním odhalením se Passat Pro pochlubil vnějším designem na snímcích zveřejněných na stránkách ministerstva průmyslu a informačních technologií v rámci homologačního procesu vozu v Číně.

Rozměry nového sedanu

Design je zcela předvídatelný, protože vychází z evropského Passatu, který je určený pouze pro kombíky. Je větší než model s dlouhou střechou, táhne se 500 cm na délku, 184,9 cm na šířku a 148,8 cm na výšku. Také rozvor 287 cm je o něco velkorysejší než u Passatu kombi. Je k dispozici se 17 až 19palcovými koly a váží 1 579 kg nebo 1 679 kg v závislosti na motoru a úrovni výbavy.

Interiér zatím neznámý

Nikdo zatím neví, co znamená přídomek „Pro“. Čtyřdveřový Passat rozhodně nevypadá zajímavěji než verze Euro nebo Passat NMS, který se naposledy vyráběl v Chattanooze na začátku roku 2022. Ačkoli snímky kabiny zatím automobilka nezveřejnila, je pravděpodobné, že je společná s Passatem Euro-spec a Magotanem určeným pouze pro Čínu. Druhý jmenovaný dostane navíc obrazovku pro spolujezdce.

Pod kapotou

Zatímco Passat Euro-spec se dodává s benzinovými, mild-hybridními benzinovými, naftovými a plug-in hybridními pohonnými jednotkami, jeho čínský bratranec se drží jednoduchosti s dvojicí benzinových motorů.

Základní 1,5litrová jednotka má výkon 158 koní, zatímco větší 2,0litrový agregát produkuje 217 koní. Oba mají automatickou převodovku a pohon předních kol, zatímco evropský model lze mít s pohonem AWD.

Měl by Passat Pro smysl pro USA?

Model Camry také nemá vzrušující design, ale lidé si ho nekupují kvůli vzhledu. Kupují si ho kvůli jeho neprůstřelné spolehlivosti, což je něco, čemu se VW historicky nedokázal vyrovnat. Menší Jetta pravděpodobně stačí pro USA, kde bychom rádi viděli i běžný Golf, nejen GTI a R.

Zdroje: motor1, Vapol