Mercedes-Benz třídy GLE: AMG 53 a další novinky

Před rokem jsme poprvé spatřili Mercedes-Benz třídy GLE, který se proháněl s minimem maskování. Nyní je model pro rok 2024 odhalen

Je to už více než rok, co jsme poprvé spatřili Mercedes-Benz třídy GLE, který se proháněl s minimem maskování. Nyní je kamufláž odstraněná – přichází nový model pro rok 2024. Větší novinkou je však elektrifikace celé řady GLE s novým plug-in hybridním modelem. AMG GLE 53 také dostane malé zvýšení točivého momentu.

Mercedes-Benz třídy GLE

Probereme si vizuální změny u SUV a kupé, které se týkají téměř výhradně přední části. Horizontální lišta v masce chladiče má nyní díky několika chromovaným čtvercům segmentový vzhled. Rohové nasávací otvory získaly velký chromovaný akcent.

AMG GLE 53 také dostane malé zvýšení točivého momentu
Nový Mercedes-Benz třídy GLE AMG 53 SUV

Zatímco světlomety mají stejnou velikost a tvar jako u odcházejícího modelu, uvnitř se objevily nové prvky. Totéž platí pro zadní světla. Tím se vizuální facelift Mercedesu třídy GLE 2024 zvenčí uzavírá.

Interiér a nové technologie

Nový volant má na ramenech dotykové senzory, které řidiči umožňují ovládat z volantu jak středový dotykový displej, tak digitální displeje přístrojů. Nabízí se zde chromované obložení výdechů ventilace a dostupné obložení Piano Black Flowing Lines. Dříve se používalo pro exkluzivní modely Maybach. Mercedes přidává pro model GLE 580 paket Off-Road Engineering Package, který zahrnuje ochranu proti podjetí a světlou výšku navíc o 3 cm.

Nový volant má na ramenech dotykové senzory, které řidiči umožňují ovládat z volantu jak středový dotykový displej, tak digitální displeje přístrojů
Interiér modelu AMG 53 třidy GLE

Další technologie jsou k dispozici v podobě terénního režimu, který dokáže zobrazovat stoupání, úhly náklonu a úhly natočení volantu a zároveň zobrazuje pohled na přední kola na středovém displeji. Pro lidi, kteří táhnou přívěsy, je k dispozici nový plánovač tras pro přívěsy, který vám může nabídnout nejlepší cestu do cíle na základě velikosti přívěsu, který táhnete. K dispozici jsou také noví asistenti pro couvání s přívěsem.

Nová úroveň výbavy

Velkou novinkou tohoto osvěžení je nová úroveň výbavy plug-in hybrid. GLE 400e 4Matic spojuje elektromotor o výkonu 134 koní se známým čtyřválcovým motorem o objemu 2,0 litru. Díky němu dosahuje kombinovaného výkonu 381 koní a točivého momentu 479 Nm.

Vůz je vybavený hybridním pohonem, který je součástí hybridního systému. Mercedes uvádí, že PHEV dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,8 s. Přestože dokáže jezdit pouze na elektřinu díky baterii o kapacitě 23,3 kWh, oficiální odhad dojezdu zatím neznáme. Díky dalším výbavovým stupňům třídy GLE, které jsou vybavené 48V mild-hybridním systémem, jsou všechny nové modely GLE elektrifikované.

GLE 53 a 63

Ve světě AMG se GLE 53 a 63 S dočkaly stejných vizuálních změn. Výkon zůstává u obou modelů stejný, ale mírné úpravy v programování modelu GLE 53 a větší turbodmychadlo zvyšují točivý moment na 413 Nm.

Oba výbavové stupně AMG dostávají výrazně bohatší standardní výbavu, jako je paket Air Balance, head-up displej a další
Mercedes AMG GLE 53 a GLE 63 S Coupe

AMG GLE 53 používá 3,0l šestiválec o výkonu 429 koní. Mercedes uvádí, že zvýšení točivého momentu snižuje čas zrychlení z 0 na 100 km/h na 4,9 sekundy. AMG GLE 63 S se stále těší dvojitě přeplňovanému 4,0l osmiválci o výkonu 603 koní. Oba výbavové stupně AMG dostávají výrazně bohatší standardní výbavu, jako je paket Air Balance, head-up displej a další.

Kdy se GLE 2024 objeví na trhu?

Mercedes-Benz třídy GLE 2024 se začne prodávat ještě letos. Ceny mají být oznámené blíže k datu zahájení prodeje.

Zdroje: motor1, Vapol