Toyota poprvé úspěšně vyrobila autonomní vozidlo, které provedlo nemocný drift

Nová toyota

Autonomní řízení se stalo radostí. Výzkumný ústav Toyota (TRI) dnes odhalil, že se mu úspěšně podařilo naprogramovat vozidlo tak, aby objíždělo překážky na uzavřené dráze.

Světově první autonomní drift může znít jako reklamní trik, ale Toyota to ve skutečnosti bere velmi vážně.

Vozidlo kombinuje mnoho pokročilých technologií, včetně prediktivního řízení nelineárního modelu TRI, aby šlo ovládat vozidlo za hranicemi kontroly.

Auta špatně drží na vozovce, zejména za mokra, sněhu a ledu, ale někdy i za sucha, kdy je nutné okamžitě zakročit.

 Tím, že Toyota naučí své vozidlo zvládat tyto situace, může své pokročilé asistenční systémy pro řidiče učinit užitečnějšími, když jsou nejvíce potřeba.

„V TRI je naším cílem používat pokročilé technologie, které rozšiřují a zesilují lidi, ne je nahrazují,“ řekl Avinash Balachandran. 

Cílem je poskytnout běžným řidičům instinktivní reflexy profesionálního závodního řidiče

Prostřednictvím tohoto projektu rozšiřujeme region, ve kterém se auto lépe ovládá. S cílem poskytnout běžným řidičům instinktivní reflexy profesionálního závodního řidiče.

Snaží se, aby zvládli nejnáročnější nouzové situace a udržet lidi na silnici bezpečnější.

Toyota spolupracovala s Dynamic Design Lab na Stanfordské univerzitě na návrhu bezpečnostního systému a vše, co mohla, se naučila od specialistů na výkon z GReddy a legendy driftu Kena Gushiho. 

Také říká, že chce každému řidiči umožnit přístup k úrovni kontroly, kterou má Gushi nad vozidly, která řídí.

Toyota na trati

„Když čelíme mokrým nebo kluzkým vozovkám, mohou se profesionální řidiči rozhodnout „driftovat“ autem v zatáčce. Většina z nás nejsme profesionální řidiči,“ řekl výzkumný pracovník TRI Jonathan Goh. „Proto TRI programuje vozidla, která dokážou identifikovat překážky a autonomně se pohybovat kolem překážek na uzavřené dráze.“

Upravujeme vozidla, aby byly bezpečnější

Toyota, kterou vytvořili, je speciálně upravená Supra s počítačem řízeným řízením, plynem, zdvihem spojky, sekvenční převodovkou a brzděním jednotlivých kol. Samotné vozidlo upravili tak, aby byl podobný vozidlům používaným ve Formula Drift .

Tento posun pak přivádí výzkumníky TRI blíže k pochopení celého spektra výkonu vozidla. 

Software, který navrhli, vypočítá každou 20. sekundu novou trajektorii. Ladně vyrovná drift kolem trati, což je v tomto případě dvoumílová „západní“ trať Thunderhill Raceway.

Zdroje: caarcoops, Top-nosice