Nová Toyota GR Corolla s automatickou převodovkou?

Před pár lety dokázala Hyundai způsobit poprask se svým ostrým hatchbackem i30 N. To samé se podařilo Toyotě v roce 2020 s jejim Yarisem GR. Podobně jako „Nko“ zažívá malá japonská čtyřkolka neskutečný úspěch. Právě díky tomuto se rodina modelů GR zase rozroste.

K Yarisu, Supře a 86 velmi brzy přibyde i Toyota GR Corolla. Protože tento nový model vzbuzuje pozornost, není divu, že se začínají objevovat spekulace o jeho výbavě.

To co momentálně chybí je dostatek informací. A to je taky důvodem proč vůbec nějaké spekulace vznikají. Pro Toyotu je to samozřejmě ideální situace. O chystaném modelu se píše, bez toho aniž by museli pohnout prstem. A není tomu jinak ani v případě nové, ostré Corolly.

Před nedávnem Toyota oznámila, že nový model GR je na cestě. Jak? Velmi šikovně ji skryla do videí a fotografií. A to je všechno. Kromě těchto malých indicí neřekla k novému modelu vůbec nic.

Toyota dělá tajnosti

Výbava nové Corolly GR?

Na fotkách klasické Corolly výrobce nepřímo prozradil, že sportovní varianta GR dostane přeplňovací třívalec s objemem 1,6 litru. Po vzoru modelu GR Yaris. Přičemž by neměl chybět ani pohon všech 4 kol. Očekává se, že stejně jako Yaris, i Corolla přijde výhradně s manuální převodovkou. Nejnovější dohady však naznačují, že by tomu tak nemuselo být.

Japonský magazín Best Car totiž přišel s informací, že nová Corolla by mohla mít v nabídce i převodovku automatickou. Když se nad tím zamyslíme, tato informace by mohla být pravdivá.

Jakto? GR Yaris není vyráběný pro americký trh, kde jsou automatické převodovky v oblibě. Pointa je v tom, že Corolla GR by měla být dostupná i pro americký trh. Varianta s automatickou převodovkou by tak dávala smysl.

Větší náhled do technických parametrů připravované Corolly však přinese až oficiální představení. Datum zatím není známo.

Zdroje: motor1, Vapol