Toyota Camry Nightshade nově v klubu bronzových kol

Aktualizovaný vzhledový paket Toyoty Camry nahrazuje černé 18palcové ráfky sadou bronzových 19palcových disků.

Seznam nových vozů, které mají z výroby vybavení bronzovými koly, je krátký. Toyota Camry z roku 2023 se k nim přidává. Populární rodinný sedan má sice sportovně orientovaný model TRD, který může znít jako ideální příjemce nových bronzových válců. Bohužel, ale ve skutečnosti jsou vyhrazeny pro aktualizovaný vzhledový paket Nightshade.

Stejně jako dříve mají modely se sadou Nightshade černou mřížku chladiče se stejným designem mřížky jako Camry TRD a černé prvky exteriéru, jako odznaky, kryty zrcátek a zadní spoiler. Pro rok 2023 se modely Nightshade nyní dodávají také s černě lemovanými předními a zadními světlomety, které pomáhají dotvářet černé téma. K dostupným variantám laku Midnight Black a White se v rámci paketu přidává modrá Reservoir Blue (na snímku). Tuto nově zavedenou barvu nabízí i pro další modely.

Toyota Camry v nové modré
Toyota Camry v nové modré

Ačkoli bronzová kola na Camry nemusí být pro každého první volbou – a my bychom ocenili, kdyby Toyota nabízela podobnou sadu na sportovních vozech GR86 a Supra – 19palcová kola Nightshade s více paprsky jsou větší a výraznější než černé 18palcové disky, které nahrazují. Teď už jen musíme Toyotu přesvědčit, aby oživila zlaté vnější obložení, které zdobilo Camry v 90. letech.

Bronzová kola Toyoty Camry
Bronzová kola Toyoty Camry

V loňském roce byla k dispozici verze Camry Nightshade Edition s hybridním pohonem sedanu. To platí i pro rok 2023 a sada se nadále nabízí pro modely SE s 2,5litrovým čtyřválcovým motorem a pohonem předních nebo všech kol. Toyota neuvedla, zda bude aktualizovaný paket Nightshade stále v nabídce. Společnost však uvádí, že ceny pro modelovou řadu Camry 2023 oznámí později v létě.

Zdroje: Car and Driver, Vapol