Lamborghini Huracan STO v neprodejné speciální edici

Lamborghini představilo speciální edici modelu STO, kterou si nemůžete koupit. Vůz vznikl pod personalizační divizí Ad Personam

Lamborghini již nepřijímá objednávky na Huracan, protože zbývající výrobní série je vyprodaná. To však italské značce nebrání v tom, aby představila speciální edici, kterou si nemůžete koupit. Supersportovní vůz s přirozeně nasávaným motorem V10, který vznikl u příležitosti deseti let existence oddělení motorsportu společnosti Squadra Corse, je ojedinělým modelem STO hýčkaným interní personalizační divizí Ad Personam.

Design vylepšené verze STO

Pokud by vám barvy Verde Mantis (zelená) a Nero Noctis (černá) připadaly povědomé, máte k tomu dobrý důvod. Lamborghini se rozhodlo obléknout Huracan do dvoubarevného schématu, které si bere inspiraci z modelu SC63, nového vytrvalostního závodního vozu Sant’Agata Bolognese. Výraznou povrchovou úpravu doplňují výroční loga na dveřích a motiv Squadra Corse na zadní ploutvi nad krytem motoru.

amborghini se rozhodlo obléknout Huracan do dvoubarevného schématu, které si bere inspiraci z modelu SC63
Barvami se vůz nechal inspirovat u modelu SC63

Stejné barvy i uvnitř

Černo-zelené téma pokračuje i v interiéru, kde Lamborghini obléklo sedadla do Alcantary Nero Ade s kontrastním prošíváním Verde Fauns. Toto jedinečné STO se může pochlubit také hliníkovým rollbarem, karbonovým krytem podlahy a čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Úpravy završuje plaketa z uhlíkových vláken umístěná na zadní požární stěně, která zdůrazňuje exkluzivitu vozu.

Vylepšení speciální edice Huracan STO

Zatímco všechny tyto změny jsou čistě kosmetické, došlo i k některým hardwarovým úpravám. Lamborghini uvádí, že Huracan STO SC 10° Anniversario je prvním silničním modelem, na kterém divize Squadra Corse pracovala. Vpředu mu dali karbonové klapky na kapotě pro zvýšení přítlaku. Vzadu je velké křídlo posazené pod úhlem o tři stupně vyšším, aby STO zůstalo přilepené k silnici.

Černo-zelené téma pokračuje i v interiéru, kde Lamborghini obléklo sedadla do Alcantary Nero Ade s kontrastním prošíváním Verde Fauns
Interiér vozu je vyhotoven rovněž v černo-zelené barvě

Kromě toho vůz dostal tlumiče odvozené od motorsportu, čtyřsměrně nastavitelné tlumiče a na zakázku vyrobené pneumatiky Bridgestone s novou směsí. Loni ohlášené oficiální příslušenství Akrapovic s titanovým výfukem je u tohoto jedinečného Huracanu součástí standardní výbavy a dodává motoru V10 přitažlivější zvukový projev i v nižších otáčkách.

Pod kapotou

Když už je řeč o motoru o objemu 5,2 litru, ten i nadále dosahuje výkonu 631 koní a točivého momentu 417 Nm. Super Trofeo Omologata je z hlediska výkonu nejsilnějším Huracanem ze všech a nabízí stejný výkon jako novější Tecnica a starší Performante. Druhý jmenovaný měl ve skutečnosti o něco vyšší točivý moment, a to 443 N.m.

Zdroje: motor1, Vapol