Subaru ukazuje koncept závodního elektromobilu

Zatímco mnoho nadšenců Subaru čeká, až skončí výkonná verze 2023 WRX, STI má oči daleko od své budoucnosti s E-RA. Elektrické vozidlo s pohonem všech kol, které určili k prosazování nových vysoce výkonných EV technologií pro Subaru, když vstupuje do „karbonově neutrální éry“. Subaru doufá, že nejen pokoří hranici 400 sekund (6 minut, 40 sekund) na Nürburgringu, ale také možnost soutěžit v nadcházející kategorii FIA E-GT.

STI Stále Miluje AWD

2022 Subaru STI E RA Electric Record Attempt EV 11

Vzhledem k tomu, že jde o konstrukci STI, nemohlo se to spokojit pouze s pohonem pouze dvou kol. Také se nespokojilo s použitím pouze dvou motorů k pohonu každé nápravy, protože E-RA – což je zkratka pro Electric Record Attempt – dává motor na každé kolo. Kombinovaný výkon má být 1 073hp, který lze vektorovat na kterýkoli z těchto motorů pro jemné doladění přilnavosti.

Ale máme zde dva šoky: baterie E-RA má pouze 60kWh a motory externě zajišťuje společnost Yamaha.

Yamaha Power

2022 Subaru STI E RA Electric Record Attempt EV 10

Ne, toto Subaru nebude sdílet žádnou technologii pohonu s Toyotou, jako tomu bylo s jejich Solterrou. Místo toho STI popisuje tyto motory Yamaha jako „vysokootáčkový typ s vysokým točivým momentem s integrovaným měničem a převodovkou pro hyper EV.“ Vzhledem k očekávanému vysokému výkonu a schopnosti regenerace těchto motorů Yamaha popisuje jízdní vlastnosti E-RA jako vozidla s „vysokou úrovní odezvy a přímou kontrolou natočení karoserie“.

Záznam pokusů

2022 Subaru STI E RA Electric Record Attempt EV 9

Také to vypadá, že STI se snaží závodit s E-RA. Zatímco celkovým cílem v roce 2023 dosáhnout času 6:40 na nechvalně známém okruhu Nürburgring. E-RA pojede v roce 2022 také kola na různých okruzích po celém Japonsku. E-RU vyrobili podle specifikací FIA E -GT. Kde STI bude soutěžit, až tato série začne v roce 2023.

Se svou 60kWh baterií se zdá, že STI může také plánovat požadavek na rychlé nabíjení, který tato kategorie má, protože 45minutový závod má alespoň jednu povinnou zastávku v boxech, kterou zahrnuje nabíjení vozidla. Jeho první japonský testovací provoz ještě neoznámili, ale představujeme si, že brzy oznámí. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co naznačí pro Nürburgring a E-GT.

Zdroj: MotorTrend, Towpoint