Honda a první pohled na SUV Prologue EV 2024

Honda odhalila design svého prvního plně elektrického SUV navrženého ve spolupráci s General Motors (GM). Model 2024 bude středně velké SUV založené na bateriových sadách Ultium od GM. 

Při odhalení designu Prologue uvedla, že plně elektrické SUV Prologue ohlašuje novou éru automobilky.

„Vzhledem k všestrannosti a dojezdu na úrovni naší stávající robustní řady SUV se Prologue připravené na dobrodružství snadno pohybuje jak při každodenním dojíždění, tak o víkendech,“ řekla automobilka.

Design Prologue, na nějž dohlíží designérský tým z LA v USA, se popisuje jako „neodrsný styl“. Ten podle Hondy přikývne jeho duchu jako „důkladně moderní“ a na dobrodružství připravené SUV.

Honda CR-V Hybrid se již v USA prodává, ale elektrifikované prodeje tvořily v květnu 2021 méně než 7 % amerických prodejů. Zdroj: Americká Honda
Honda CR-V Hybrid se již v USA prodává, ale elektrifikované prodeje tvořily v květnu 2021 méně než 7 % amerických prodejů

Prologue bude mít podobnou velikost jako Honda Passport, která se prodává v USA a Kanadě. Je větší než CR-V prodávané v Austrálii a na mnoha dalších trzích s pravostranným řízením. Honda CR-V je dlouhá 4 635 mm, zatímco Passport je delší – 4 803 mm.

Model 2024

Klíčovým trhem jsou dobrodružní kupci rodinných SUV. A za tímto účelem bude Prologue vybaven 21 palcovými koly spolu s téměř 2 900 litry vnitřního prostoru. Aby byl prostornější, nechybí ani panoramatické střešní okno.

Uvnitř Honda Prologue EV
Uvnitř Hondy Prologue EV

Honda říká, že má v úmyslu prodat tento vůz milionům spotřebitelů, kteří se jeví připraveni přejít v nadcházejících dvou letech na elektromobil.

„Jako plně elektrické SUV je Prologue poháněn výhradně dobíjecí baterií, která eliminuje emise z výfuku a potřebu plynu. Pokaždé, když řídíte, efektivně snižujete svou uhlíkovou stopu, ať jste kdekoli,“ říká společnost.

Toto je třetí sériový elektromobil Hondy po nepříliš úspěšném elektromobilu, Hondě Clarity z roku 2019 a Hondě e.

Honda Prologue EV zpět
Honda Prologue EV

Stejně jako mnoho japonských výrobců automobilů, Honda zaostává za ostatními v technologii EV a uvádění produktů EV na trh. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o partnerství GM, zdá se více než pravděpodobné, že se uvede na americký trh s levostranným řízením nejdříve v roce 2024. Vzhledem k tomu, že největším SUV Hondy v Austrálii v posledních letech bylo CR-V, Prologue se k jejím břehům v nejbližší době nedostane.

Zdroj: thedriven, Vapol