Společnost Eurocell a nová továrna na baterie

Náhled, jak by mohla vypadat nová továrna společnosti Eurocell
Model továrny společnosti Eurocell

Anglicko-korejská společnost Eurocell plánuje postavit gigatovárnu na výrobu článků do automobilů. Výstavba vyjde na 600 milionů liber. Nejvíce se spekuluje o výstavbě továrny ve Velké Británii. Mezi další možné kandidáty patří Nizozemsko nebo Španělsko. Do roku 2025 se má v této továrně vyrábět až 40 milionů článků ročně.

Eurocell EMEA je společný podnik, který vlastní britská firma F.I.C. a další tři korejské společnosti. Všechny tyto firmy se zabývají výrobou a technologiemi baterií. Firma se nedávno rozhodla pro investici 600 milionů liber na výstavu továrny, která bude mít na starost dodávání baterií pro skladování energie a rovněž dodávky automobilových a elektronických aplikací.

Firma v této době vyrábí baterie v Jižní Koreji a snaží se rozšířit na evropský kontinent. Mezi největší kandidáty na výstavbu továrny patří Velká Británie, Nizozemsko a také Španělsko.

Baterie a výroba

Společnost Eurocell uvádí, že jejich baterie mají až desetinásobnou výdrž než klasické lithium-iontové baterie. Dále dodává, že tyto články jsou udržitelnější, méně citlivé na extrémní teploty a mají daleko delší životnost, než stávající baterie. Dokonce si myslí, že takové baterie vydrží více než 25 let, a tak „přežijí“ většinu systémů, které vlastně podporují.

Továrna Eurocellu bude vyrábět články ve dvou fázích. Nejprve v menším závodu na výrobu pokročilých bateriových článků do začátku roku 2023. Druhý a zároveň větší závod zvýší výrobu na přibližně 40 milionů článků ročně do roku 2025.

„Společnost Eurocell ve Velké Británii je poměrně mladá a řídí ji zkušený tým odborníků. Dále má podporu od našich jihokorejských partnerů, kteří mají mnohaleté zkušenosti v elektrochemii a výrobě baterií pro celosvětový trh,“ uvedl generální ředitel Eurocell, Recardo Bruins.

Expanze na evropský kontinent

„V dohledné době máme v plánu expandovat do Evropy a zásobovat sklady energie a automobilového průmyslu těmi nejlepšími technologiemi. Naše produkty se objeví na trhu v řádu měsíců, nikoliv let.“

Jestli vznikne nová továrna společnosti Eurocell ve Velké Británii, tak bude konkurovat společnosti Britishvolt, která pomáhá financovat další britskou gigatovárnu ve výši až 1,7 miliardy liber. Tato továrna by měla začít s výrobou kolem roku 2024.

Zdroje: autocar, Vapol