Nissan GT-R Premium T-Spec a speciální edice

Nissan GT-R je sice starý, ale pro rok 2024 se objeví několik novinek. Na autosalonu v Tokiu se objevil vylepšený vůz určený pro Japonsko

Nissan GT-R je sice starý, ale pro rok 2024 má v rukávu ještě několik triků. Na tokijském autosalonu 2023 debutoval aktualizovaný model určený pro japonský trh. Tento model přinesl vylepšení masky chladiče, aktualizace zavěšení a několik nových speciálních edic, které udržují nestárnoucí platformu ve světě rychlosti v popředí.

Nissan GT-R Premium

Zvenčí uvidíte rozdíly jen těžko, pokud se nepodíváte na přední část vozu. Přepracovaná maska chladiče a maska chladiče přinášejí do tváře GT-R Premium přímější linie a určitou symetrii. Nissan také uvádí, že se zlepšily aerodynamické vlastnosti, zatímco pod kůží se díky vylepšení platformy nabízí pohodlnější jízda se sníženým hlukem a vibracemi.

Přepracovaná maska chladiče a maska chladiče přinášejí do tváře GT-R Premium přímější linie a určitou symetrii
Nissan GT-R Premium

Ačkoli to může znít, jako by GT-R na stará kolena měknul, Nissan nás ujišťuje, že dvakrát přeplňovaný motor V6 o objemu 3,8 l je stejně silný jako kdykoli předtím. Stále generuje 562 koní napříč modelovou řadou s výjimkou verze Nismo, která zůstává stabilně na 591 koních.

Speciální edice Nismo

To platí i pro speciální edici Nismo, jednu ze dvou nových úrovní výbavy, které se v Japonsku objevily v nabídce modelu GT-R. Získala další aerodynamické úpravy zaměřené na výkon a odpružení dostalo speciální výkonnostní ladění.

Na přední nápravě je zapojený mechanický diferenciál s omezenou svorností pro lepší záběr na asfaltu. Karbonová kapota Nismo a nová černá karbonová sedadla Recaro jsou čerstvou novinkou pro rok 2024. Motor má hmotnostně vyvážené díly pro větší kultivovanost. Nissan uvádí, že speciální edice Nismo 2024 je nejvýkonnějším modelem GT-R ze všech.

Na přední nápravě je zapojený mechanický diferenciál s omezenou svorností pro lepší záběr na asfaltu
Vylepšený Nissan GT-R Nismo

Pro ty, kteří hledají výjimečné GT-R, které není tak agresivní, je tu specifikace T. Druhá nová výbava pro rok 2024 je umístěná nad verzí Premium a pohání ji verze 3,8l šestiválce s dvojitým přeplňováním o výkonu 562 koní. Odtud inženýři Nissanu dávají T-spec vlastní speciální směs naladění odpružení pro rovnováhu mezi komfortem a výkonem. Dostal také sadu karbonových kotoučových brzd.

Začátek prodeje

Modernizovaný model GT-R 2024 se objeví u japonských prodejců letos na jaře. Verze s úpravami Nismo se objeví v létě. V loňském roce se výroba modelu GT-R v Evropě ukončila kvůli emisním předpisům. Není známo, zda se změny dostanou i na americké pobřeží.

Zdroje: motor1, TowPoint