Subaru Crosstrek s novým faceliftem

V roce 2021 Subaru obnovilo svůj nejmenší model. Nadcházející faceliftovaná verze nabídne komplexnější aktualizaci pod novým názvem Crosstrek

Druhá generace Subaru XV přišla na trh ve Spojeném království již v roce 2018, takže faceliftovaná verze je již dávno za námi. V roce 2021 Subaru obnovilo svůj nejmenší model, ale tato nadcházející faceliftovaná verze nabídne komplexnější aktualizaci pod novým názvem Subaru Crosstrek.

Subaru Crosstrek

Crosstrek teprve nedávno oznámili pro japonský trh, takže neočekávejte, že nový vůz dorazí do Spojeného království dříve než koncem roku 2023. Subaru říká, že Crosstrek má být modelem třetí generace řady XV a název Crosstrek nyní nahradí XV na všech trzích.

Subaru Crosstrek získá interiér založený na XV. To obsahuje štíhlejší světlomety, větší mřížku chladiče, přepracovaný nárazník a nové mlhové světlomety. Plastové obklady kolem podběhů zůstávají, ale na Crosstreku vyrostly. Zadní světla se upravila tak, aby vypadala více jako větší model Outback. Můžeme také vidět robustnější zadní nárazník.

Subaru Crosstrek získá interiér založený na XV. To obsahuje štíhlejší světlomety, větší mřížka chladiče, přepracovaný nárazník a nové mlhové světlomety. Plastové obklady kolem podběhů zůstávají, ale na Crosstreku vyrostly. Zadní světla se upravila tak, aby vypadala více jako větší model Outback. Můžeme také vidět robustnější zadní nárazník
Subaru Crosstrek

Rozsáhlý redesign Crosstreku se přenáší i dovnitř. Přístrojová deska je nyní vybavená větším 11,6 palců širokým dotykovým displejem na výšku, přičemž ovládání fyzické klimatizace zmizí a stane se součástí funkcí obrazovky. Sdružený přístroj řidiče se nestal obrazovkou a zůstaly analogové číselníky. Změnil se také design kabiny s novým vzhledem výdechů, klik dveří a středové konzoly.

Výbava a cena

Subaru říká, že nový Crosstrek začne používat 2,0l hybridní motor e-Boxer spojený s převodovkou CVT. Není jasné, zda by měl produkovat více energie než odcházející model e-Boxer s plochou čtyřkou o výkonu 154 koní. Standardem má být jako vždy pohon všech kol.

Crosstrek také přidá nové funkce, jako je 360stupňová kamera z ptačí perspektivy, LED světla do zatáček a širokoúhlá kamera. Bezpečnostní technologie je také vylepšená předkolizní brzdou a přepracováním Subaru Global Platform pro lepší výsledky při nehodě.

Když má Subaru Crosstrek debutovat ve Velké Británii, tak očekáváme, že by měl stát o něco více než současný model XV e-Boxer. Tedy okolo 930 tis. korun.

Zdroje: autoexpress, TopVozíky